چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۵:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی افراسیابی بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه نشست تخصصی رسانه های دیجیتال  در فرهنگسرای سمنان در جمع خبرنگاران…

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی افراسیابی بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه نشست تخصصی رسانه های دیجیتال  در فرهنگسرای سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باحمایت شبکه ملی فرهنگ ۲۵۰ برنامه تولیدات فرهنگی دیجیتال در عرصه های مختلف نرم افزار و بازی در کشور تولید شده است.

وی با بیان اینکه شبکه ملی فرهنگ، شبکه ای دیجیتالی در محیط سایبری است که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت دارد گفت: تولید محتوای مجازی در مجتمع های فرهنگی دیجیتال به صورت انیمیشن، بازی، نرم افزارهای قرآنی، دینی و اداری در دستور کار است.

مدیر شبکه ملی فرهنگ با بیان اینکه ۳۵۰ مجتمع فرهنگی دیجیتال در کشور فعال است افزود: نیمی از این مجتمع ها در کانون های فرهنگی هنری مساجد مستقر هستند.

افراسیابی گفت: رویکرد این شبکه از تاسیس و تجهیز مجتمع و پایگاه های دیجیتال به عملیاتی کردن کاربردهای مختلف در این مجتمع ها و پایگاه ها تغییر کرده است.

وی با اشاره به اینکه هدف گذاری ابتدایی برای ایجاد مجتمع و پایگاه های دیجیتال در کشور ۵۰۰ مرکز بود، تصریح کرد: با توجه به ثابت ماندن سقف اعتبارات و وارداتی بودن برخی تجهیزات، روند توسعه و تاسیس مجتمع های جدید در کشور کندتر شده است.

مدیر شبکه ملی فرهنگ اظهار داشت: ایجاد کاربردهای مختلف قابل اجرا در فضای مجازی با توجه به سلایق مجتمع ها و ظرفیت های بومی هرمنطقه در دستور کار شبکه ملی فرهنگ در کشور قرار گرفته است و اکنون در مرحله شناخت توانمندیها و ظرفیتهای مجتمع ها هستیم.

افراسیابی، مراکز فرهنگی فعال در عرصه های فرهنگی در جامعه مانند کافی نت، گیم نت، تولیدکنندگان انیمیشن و وبلاگ نویسان دعوت کرد به شبکه ملی فرهنگ بپیوندند و خدمات مرتبط با فضای مجازی و خدمات دیگری مانند بازایابی و توزیع را از شبکه ملی فرهنگ دریافت کنند.

وی تصریح کرد: در سالهای گذشته در بسیاری از فراز و نشیب ها مانند پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی هر جا که به مردم اتکاء کردیم پیروز شدیم و امروز نیز در تهاجم سایبری باید از این ظرفیت ارزشمند بخوبی استفاده کرد.

مدیر شبکه ملی فرهنگ یادآور شد: شبکه فرهنگ بستر بسیار مناسبی برای بسیج عمومی در فضای سایبری است تا همه آمال و برنامه ها در حوزه فضای سایبری و مجازی به عینیت درآید و با بحث و گفتگو و بیان دغدغه ها به آسیب ها و نا امنی ها هم توجه شود.

افراسیابی گفت: رویکرد شبکه فرهنگ  از تاسیس و تجهیز مجتمع و پایگاه های دیجیتال به عملیاتی کردن کاربردهای مختلف در این مجتمع ها و پایگاه ها تغییر کرده است.

وی با اشاره به اینکه هیئت وزیران دولت تدبیر و امید نظارت بر فضای مجازی را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و این وزارتخانه نیز این وظیفه را به مرکز رسانه ای دیجیتال و شبکه ملی فرهنگ واگذار کرده است، ادامه داد: این شبکه به سرعت در حال آماده شدن برای ارایه خدمت به سایر مراکز ارایه دهنده اینگونه خدمات در جامعه است.

مدیر شبکه ملی فرهنگ افراسیابی در خاتمه گفت: امسال چهار همایش آموزشی و توجیهی ویژه مدیران مجتمع ها و پایگاه های دیجیتال سراسر کشور برگزار شد.

افراسیابی به منظور بازدید و حضور در نشست تخصصی رسانه های دیجیتال به استان سمنان سفر کرده است.

در استان سمنان ۱۰ مجتمع و پایگاه دیجیتال فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *