دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۸

به گزارش عصر یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرگرد «علی عباسی کسانی» یادآور شد: یکی از مهم ترین نیازهای عمومی…

به گزارش عصر یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرگرد «علی عباسی کسانی» یادآور شد: یکی از مهم ترین نیازهای عمومی انسان ارتباطات اجتماعی است که باید با محیط و افراد پیرامون خود داشته باشد اما با توجه به پیشرفت فنآوری و روی آوردن مردم به استفاده از فضای مجازی این ارتباطات بیشتر جنبه مجازی به خود گرفته است.

وی ادامه داد: دسترسی، هم افزایی و ارتباط با گروه های مختلف با صرف کمترین وقت و هزینه باعث جذب کاربران به سمت ارتباطات مجازی به خصوص استفاده از شبکه های اجتماعی می شود و روز به روز مورد استقبال بیشتر کاربران قرار می گیرد.

کسانی یادآور شد: با توجه به ارتباطات گسترده در شبکه های اجتماعی یکی از مواردی که مورد تهدید جدی قرار می گیرد فرهنگ و هویت افراد است و هنگامی که با معلومات دینی و فرهنگی کم در مقابل تهاجم و تبلیغات هدف دار معاندین قرار می گیرند امکان لرزش در باورهای فرد به وجود می آید.

وی افزود: شوربختانه مشکلات و تهدیدهای شبکه های اجتماعی به خوبی اطلاع رسانی نشده و بیشتر به مزایای آنکه توسعه مشارکت های اجتماعی ارتباط مجازی با دوستان و آشنایان کارکرد تبلیغی تاکید شده است.

وی ارائه آموزش های لازم به کاربران را برای حفظ کاربران از تهدیدهای ناشی از تردید در باورهای دینی، اشاعه فرهنگ های مختلف،نقص حریم خصوصی، انزوا و دور ماندن از محیط های واقعی دانست.

کسانی گفت: پلیس فتا آماده مقابله با جرائم رایانه ای را دارد و از عموم مردم تقاضا می شود در صورت مشاهده جرائم اینترنتی مراتب را به وب سایت پلیس فتا اطلاع دهند. ک/1

7173/540

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.