دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۴۴

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈبابک تراکمهˈ روز دوشنبه در مراسم افتتاح 154 پروژه مخابراتی گیلان که به مناسبت هفته ارتباطات برگزار شد، اظهار…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈبابک تراکمهˈ روز دوشنبه در مراسم افتتاح 154 پروژه مخابراتی گیلان که به مناسبت هفته ارتباطات برگزار شد، اظهار کرد: بستر مناسب برای ورود نسل های سوم و چهارم تلفن همراه ( 3G ، 4G ) آماده است.

وی ادامه داد: شبکه همراه اول بعد از رفع انحصار در این زمینه، آماده لانچ کردن این سرویس در شهریورماه است که در فاز نخست این پروژه در 11 شهر که یکی از آنها رشت است، به بهره برداری می رسد.

معاون راهبرد و توسعه کسب و کار شرکت مخابرات ایران در ادامه سخنانش گفت: پس از گذشت چهار سال از خصوصی سازی شرکت مخابرات که در پی ابلاغ اجرای اصل 44 قانون اساسی از سوی مقام معظم رهبری انجام شد؛ امروز شاهد به بار نشستن سه هزار و 500 پروژه در سراسر کشور هستیم.

به گفته تراکمه؛ تمامی این پروژه ها به دست متخصصان پر تلاش کشورمان صورت گرفته است.

استاندار گیلان نیز در این مراسم عصر حاضر را عصر ارتباطات ، مخابرات و اطلاعات دانست و اظهار کرد: در عصر ارتباطات و فنآوری قرار داریم و امروزه هر ملتی که از ارتباطات شبکه ای قوی تری برخوردار باشد، در دنیا قدرتمندتر است.

ˈمحمدعلی نجفیˈ ادامه داد: در بخش ارتباطات ، ارتباطی قوی تر است که هوشمندانه و آگاهانه باشد و سیاست گذاری و برنامه ریزی ها برای توسعه تحقیقات علمی باید همراه با توسعه اطلاعات و ارتباطات صورت گیرد.

وی بر ضرورت توسعه دولت الکترونیک تأکید و خاطرنشان کرد: کاهش هزینه ها و جلوگیری از اتلاف وقت مردم از جمله مزایای توسعه و دولت الکترونیک است که باید با تمام توان در جهت تحقق این مهم بکوشیم.

مدیرعامل مخابرات گیلان نیز در سخنانی به بدهکاری 200 میلیارد ریالی مردم و سازمان ها بابت قبوض تلفن به این شرکت اشاره کرد و گفت: مخابرات گیلان به قید قرعه به مشترکان خوش حساب جایزه پرداخت می کند.

به گفته علی خضردوست؛ از 27 اردیبهشت ماه جاری نیز شرکت مخابرات به 29 هزار مشترک خود دو گیگابایت حجم رایگان اینترنت از طرف مخابرات و دو گیگابایت حجم رایگان دیگر از طرف استانداری هدیه داده است.

به مناسبت هفته ارتباطات ، 154 پروژه مخابراتی از جمله مرکز عملیات کنترل شبکه ( N.O.C) به منظور تسریع در برقراری ارتباط و رفع خرابی ها و فروشگاه عرضه محصولات و سرویس های مخابراتی افتتاح شد.

برای مجموع پروژه های افتتاح شده، 391میلیارد و 724 میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.ک/3

7295/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *