یکشنبه، ۲۹ فروردین ۹۵ - ۰۷:۲۰
شبیه‌ترین ربات انسان نمای جهان

شبیه‌ترین ربات انسان نمای جهان توسط دانشجویان دانشگاه علوم و فناوری چین در حالی در یک کنفرانس خبری رونمایی شد که به صورت…

شبیه‌ترین ربات انسان نمای جهان توسط دانشجویان دانشگاه علوم و فناوری چین در حالی در یک کنفرانس خبری رونمایی شد که به صورت یک دختر جوان ساخته شده و “جیا جیا” نام‌گذاری شده است. این ربات طوری برنامه‌ریزی شده که می‌تواند به طور پیوسته صحبت کند و احساسات خود را از طریق تغییرات در چهره نشان دهد. با میهن پست همراه شوید.

شبیه‌ترین ربات انسان نمای جهان بنام جیا جیا از نظر ظاهری کاملا شبیه به انسان است و نه تنها می‌تواند چشمان خود را همانند یک انسان عادی حرکت دهد بلکه حرکت لب‌ها و گونه‌های این ربات انسان نما به هنگام صحبت کاملا هماهنگ است.

برای ساخت شبیه‌ترین ربات انسان نمای جهان در چین حدود سه سال کار گروهی انجام شده است تا بخش‌های مختلف بدن آن در برابر داده‌های بیرونی کاملا هماهنگ و طبیعی واکنش نشان دهند.

مهم‌ترین ویژگی شبیه‌ترین ربات انسان نمای چینی در مقایسه با سایر ربات‌های معرفی شده، قابلیت یادگیری هنگام صحبت کردن است، به‌طوری‌که این ربات قادر است تا از محتوای مکالمه اطلاعات مورد نظر را دریافت کرده و یا به اصطلاح یاد بگیرد.

بد نیست بدانید که بر خلاف سایر سازندگان ربات، این گروه چینی و با بهتر بگوییمگروه سازنده جیا جیا هیچ گونه تمایلی برای تولید انبوه یا تجاری سازی این ربات ندارد بلکه هدف آنها صرفا پیشرفت صنعت رباتیک چین است.

با هم در میهن پست تصاویری از شبیه ترین ربات انسان نمای جهان را تماشا می کنیم.

منبع: bbc

5 دیدگاه برای “شبیه‌ترین ربات انسان نمای جهان در چین رونمایی شد + عکس”

 1. سایدا گفت:

  خب معلومه از این رباط ها تولید انبوه نمیشه. تولید انبوه واسه جنس های بنجل شونه که بفرستن واسه ایران.

 2. احسان گفت:

  قیافه این چینی ها از همدیگه قابل تشخیص نیست که هیچ الان دیگه از رباط هاشونم نمیشه تشخیصشون بدی

 3. بهمنی گفت:

  چین از این رباط ها صادر نکنه ایران صلواااااااات

 4. سامی گفت:

  من تا حالا فکر میکردم چین فقط کالاهای به درد نخور میسازه

 5. مصطفی تهرانی گفت:

  ساخت شکل ظاهری این ربات زیاد مهم نیست ، مهم کارایی و کمکی که یتونه به ما نسان ها بکنه! به نظر من چندان جالب نیست . البته شاید توضیحات شما کامل نباشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *