دوشنبه، ۰۱ دی ۹۳ - ۰۴:۴۱

به گزارش میهن پست – همزمان با افزایش قیمت دلار و سکه در بازار آزاد، قیمت سکه در قرارداد‌های آتی بورس کالا نیز…

به گزارش میهن پست – همزمان با افزایش قیمت دلار و سکه در بازار آزاد، قیمت سکه در قرارداد‌های آتی بورس کالا نیز افزایش پیدا کرد و به مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

با افزایش قیمت دلار و سکه در بازار آزاد،قرارداد‌های آتی سکه طلا در بورس کالا نیز با رشد مواجه شد که این موضوع می تواند روند قیمت سکه در آینده را مشخص کند زیرا خریداران این قرارداد‌ها اتفاقات و رویدادهای آینده را در تحلیل‌های خود مدنظر قرار می‌دهند.

در حالی کارشناسان معتقدند که افزایش قیمت طلا در بازار‌های جهانی و نیز قیمت دلار در بازار داخلی موجب افزایش قیمت سکه شده است که این روند به قراردادهای آتی سکه در بورس کالا نیز سرایت کرده است به طوری که در معاملات هفته گذشته ارزش معاملات 2 قرارداد در معاملات آتی سکه در بورس کالا به مرز یک میلیون و 200هزار تومان نزدیک شد و در عین‌حال حجم معاملات این اوراق نیز رشد زیادی را تجربه کرد.

به نقل از ایسنا ، درحال حاضر معاملات قراداد‌های آتی سکه در4 سررسید در بورس‌کالا معامله می‌شود که قیمت قراردادهای آتی سکه در سررسید اردیبهشت و تیر94 هر دو با رشد مواجه شده اند که این افزایش در سررسید های سال 94 به معنای این است که سرمایه‌گذاران پیش‌بینی می‌کنند قیمت سکه طلا در آن تاریخ بیشتر از رقمی است که در حال حاضر وجود دارد.

بنابراین در آخرین روز از معاملاتی هفته گذشته در مجموع 5 هزار و 112قرارداد در این سررسید داد و ستد شد و در نهایت قیمت هر قرارداد آتی سکه برای تحویل در تیر‌ماه 1394 به یک میلیون و 185هزار تومان رسید؛هر قرارداد آتی سکه برای تحویل در اردیبهشت هم به قیمت یک میلیون 119هزار تومان فروخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *