دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۹ - ۰۲:۱۷
شخصیت کاریزماتیک

داشتن شخصیت کاریزماتیک گاهی اوقات دلیل اصلی موفقیت شما خواهد بود. بسیاری از اشخاص بزرگ و موفق جهان با شخصیت کاریزماتیک خود مدیریت…

داشتن شخصیت کاریزماتیک گاهی اوقات دلیل اصلی موفقیت شما خواهد بود. بسیاری از اشخاص بزرگ و موفق جهان با شخصیت کاریزماتیک خود مدیریت می کنند.

برخلاف تصور بسیاری از افراد کاریزما ارتباط چندانی به ظاهر افراد نداشته و نتیجه مجموعه‌ای از رفتارهاست که با یادگیری آنها می‌توان به شخصیتی دست یافت که به محض ورود به هر جمعی دیگران را تحت تاثیر قرار دهد. افراد کاریزماتیک به اطرافیان انرژی بخشیده و به آنها انگیزه حرکت به رو جلو می‌دهند. اگر به دنبال دست یافتن به کاریزما هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

۱. اشتیاق درونی را به دیگران القا می‌کنند

اولین چیزی که در مورد افراد کاریزماتیک جلب توجه می‌کند، القای حس سرزندگی به اطرافیان است. مهم نیست آنها مشکل ساز یا ناجی هستند، همیشه اشتیاق شدیدی در خود دارند که عواطف را در دیگران برمی‌انگیزد. این اشتیاق به حدی زیاد است که حتی در خشم و عصبانیت هم شما را تحت تاثیر قرار داده و وارد موج دلخواه آنها می‌کند. اگر می‌خواهید کاریزماتیک باشید شما هم به جای پنهان کردن اشتیاق درونی آنرا با دیگران به اشتراک گذاشته و احساسات آنها را به شکل مثبت شعله‌ور کنید.

شخصیت کاریزماتیک

۲. اعتماد به نفس بالایی دارند

وقتی به افراد کاریزماتیک می‌نگرید، انگار دنیا را در کنترل خود دارند. آنها برای خود ارزشی بسیار قائلند و اعتماد به نفس بسیار بالایی دارند؛ در واقع حتی اگر اینطور هم نباشد تظاهر به آن می‌کنند. آنها به توانایی‌ها، دانش و مهارت‌های خود ایمان دارند. نکته مهمتر اما این است که چنین افرادی از تفاوت بین اعتماد به نفس و خود شیفتگی به خوبی اطلاع داشته و طوری رفتار نمی‌کنند که افراد را از خود برانند. شما هم برای داشتن کاریزما باید به جای نقاط ضعف روی توانایی‌ها و نقاط قوتی که دارید تمرکز کرده و اعتماد به نفس خود را به دیگران نشان دهید.

۳. افراد کاریزماتیک اراده و عقیده راسخ خود را به اشتراک می‌گذارند

آنها زمانی که یک حرکت را آغاز می‌کنند، بیشتر از دیگران به چشم می‌آیند. این افراد به چیزی قدرتمند اعتقاد دارند و باور خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. عقیده و ثابت قدم بودن آن‌ها، روی دیگران تاثیر می‌گذارد و پیروان انرژی یک رهبر کاریزماتیک را افزایش می‌دهند. بی‌تفاوتی و بی‌علاقه بودن کاریزما را از بین می‌برد، بنابراین می‌توانید با سختکوشی و تعهد، آن را تقویت کنید و با کمک به دیگران، الهام‌بخش آن‌ها باشید.

۴. افراد کاریزماتیک داستان سرایان بی‌نظیری هستند

نمی‌توان تنها با حرف مردم را به پیروی از دیگران متقاعد کرد و چنین کاری نیاز به زمینه‌سازی و همچنین انگیزه دارد. داستان‌ها موثرترین روش برای رسیدن به هسته عاطفی و از بین بردن سکون است. افراد کاریزماتیک می‌توانند ارتباط عمیقی میان المان‌های مختلف ایجاد کنند و صدا و روش آن‌ها دلپذیر است.

آن‌ها می‌توانند درام و فتنه را ابراز کنند و به همین دلیل مردم می‌خواهند بیشتر به آن‌ها گوش دهند. با گفتن داستان‌های بامعنی و احساسی کاریزمای خود را تقویت کنید. هنر طنز، استعاره و نمادگرایی را تمرین کنید تا در زمان اطلاع‌رسانی، دیگران را سرگرم هم کنید.

شخصیت کاریزماتیک

شخصیت کاریزماتیک

۵. افراد کاریزماتیک ارتباط همدلانه با دیگران برقرار ‌می‌کنند

گفته‌ها از این حکایت دارند که بیل کلینتون در هنگام صحبت با یک فرد، چنین حسی را به وی منتقل می‌کند که گویی تنها فرد روی کره زمین است که یکی از استعدادهای افراد کاریزماتیک محسوب می‌شود. آن‌ها بطور عریزی چشم‌ها، گوش‌ها و روح خود را متمرکز روی شما و نه خود می‌کنند.

این افراد باعث خنده شما می‌شوند و احساس می‌کنید که فرد خاصی هستید، البته چنین حسی درباره همه افراد صدق نمی‌کند. با وجود این موضوع، مردم به علت احساسات قوی و مثبت، با افراد کاریزماتیک ارتباط برقرار می‌کنند. با تمرکز تمام انرژی و توجه خود روی شخص مقابل، کاریزمای خود را بهبود دهید. صدای درونی خود را خاموش کنید و با فرد مقابل ارتباط برقرار کنید. شما می‌توانید ببینید، گوش کنید و انرژی طرف مقابل را حس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *