پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۲

ˈمحمدرضا ابراهیم زادهˈ عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:تاکنون کشاورزان در 13 هزار و 870 هکتار اراضی شالیکاری شهرستان…

ˈمحمدرضا ابراهیم زادهˈ عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:تاکنون کشاورزان در 13 هزار و 870 هکتار اراضی شالیکاری شهرستان فومن شخم اول و 75 درصد نیز شخم دوم انجام داده اند.

وی با اشاره به اینکه خزانه گیری برنج در 98 درصد از اراضی شالیکاری فومن انجام شده، اضافه کرد: همچنین در 700 هکتار مزارع فومن نشاء برنج در سال زراعی جاری صورت گرفته است.

وی در خصوص نشای مکانیزه در فومن اظهار کرد: امسال دو هزار و 450 هکتار از شالیزارهای این شهرستان با 94 دستگاه نشاء می شوند که نسبت به سال قبل پنج درصد رشد داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی فومن کاهش هزینه تولید، صرفه جویی در زمان و افزایش تولید را از مهمترین مزایای نشای مکانیزه برنج دانست و گفت: امسال 20 میلیاد ریال تسهیلات کم بهره به 70 نفر از کشاورزان این شهرستان برای خرید دستگاه نشاءکار ارائه شده است.

ابراهیم زاده افزود: تاکنون در سال زراعی جاری دو هزار و 600 تن انواع کود شیمیایی بین کشاورزان شهرستان فومن توزیع شده است.

شهرستان فومن در 25 کیلومتری دارای 13 هزار و 870 هکتار شالیزار است که سالیانه بیش از 47 هزار تن برنج سفید در این شهرستان تولید می شود.ک/3

695/7294

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *