جمعه، ۱۹ آبان ۹۶ - ۱۱:۱۰
شرایط جوی مریخ

شرایط جوی مریخ دارای ویژگی هایی است که به گفته دانشمندان حتما اقامت فضانوردانی که قصد سفر به این سیاره را خواهند داشت…

شرایط جوی مریخ دارای ویژگی هایی است که به گفته دانشمندان حتما اقامت فضانوردانی که قصد سفر به این سیاره را خواهند داشت ، به خطر خواهد انداخت. چرا که گرد و غبار موجود در سطح مریخ دارای ترکیباتی است که برای ریه انسان سمی محسوب می‌ شوند و این ذرات ریز در صورتی که استنشاق شوند برایی گرفتن جان انسان به چند هفته زمان نیاز دارند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

شرایط جوی سطح مریخ به دلیل وجود امواج مضر و همچنین پرتوهای کیهانی برای فضانوردان بسیار خطرناک است و این مسئله به چالش بزرگی برای سازمان های فضایی تبدیل شده است. در این میان ناسا قصد دارد تا اواسط دهه سوم قرن ۲۱ ماموریت انسانی در مریخ انجام دهد و در حال حاضر در حال مطالعه بر روی چندین فناوری مختلف برای اطمینان از صحت جسمی و زنده ماندن فضانوردان در سیاره سرخ است. پاسکال لی Pascal Lee یکی از محققان ناسا به بررسی مواردی پرداخته است که باید برای حفظ جان فضانوردان در نظر گرفته شوند.
غبار مریخی : گرد و غبار موجود در سطح مریخ دارای ترکیباتی است که برای ریه انسان سمی محسوب می‌ شوند و این ذرات ریز در صورتی که استنشاق شوند برای گرفتن جان انسان به چند هفته زمان نیاز دارند.

شرایط جوی مریخمریخ خون شما را به جوش می‌ آورد : سریع‌ ترین عاملی که می‌ تواند یک مسافر حفاظت‌ نشده را در مریخ به کام مرگ بفرستد، فشار جو بسیار پایین است

پاسکال لی یکی از محققان ناسا در خصوص شرایط جوی مریخ می گوید :

با توجه به فشار جو مریخ که ۱۰۰ برابر کمتر از زمین است، خون انسان در دمای معمولی به جوش می‌آید و تمام گازهای موجود در خون به صورت حباب درمی‌آیند و طی چند ثانیه فرد می‌میرد.

شرایط جوی مریخجو مریخ از کربن دی‌ اکسید تشکیل شده است : جو زمین از ۷۸ درصد نیتروژن و ۲۱ درصد اکسیژن، مقادیری بخار آب و کربن دی‌ اکسید تشکیل شده است اما در مریخ ۹۵ درصد جو از کربن دی‌ اکسید تشکیل شده است.گاز اکسیژن برای تنفس انسان ضروری است و هیج گازی نمی‌ تواند جایگزین آن شود و در جو مریخ نیز ذره‌ ای اکسیژن آزاد وجود ندارد و تنفس در فضای آزاد آن ظرف چند دقیقه انسان را به کشتن می‌ دهد.
شرایط جوی مریختشعشعات سرگردان : عدم وجود یک میدان مغناطیسی سراسری در مریخ و ضخامت پایین جو این سیاره سبب شده که اشعه‌ های پرانرژی کیهانی مستقیما به سطح این سیاره برسند که با ایجاد سرطان خون شدید طی چند ماه انسان را از پا در می‌ آورد.
شرایط جوی مریخدمای مریخ شدیدا متغیر است : در گرم‌ ترین روزهای تابستان در سطح مریخ دمای محیط به ۲۱ درجه سانتی‌گراد می‌ رسد و این دما در شب تا منفی ۶۲ درجه سانتی‌ گراد پایین می‌ آید. در صورتی که لباس مناسب این دما در اختیار فضانوردان نباشد آنها فقط چند ساعت با مرگ فاصله خواهند داشت.
شرایط جوی مریخ

[highlight]منبع  [/highlight]space

4 دیدگاه برای “کدام شرایط جوی مریخ اقامت فضانوردان را در این سیاره به خطر می اندازد ؟”

 1. بهمن گفت:

  وحشتناکً
  خوب چه کاریه نمیری مریخ

 2. علي گفت:

  پس واقعا خون به جوش میاد اصطلاح نیست 😁

 3. سها گفت:

  در طی چند ثانیه میمیری
  یا خدا

 4. صاير گفت:

  پس هیچوقت سفر به مریخ امکان پذیر نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.