شرایط چهارگانه‌ مجلس برای انعقاد قرارداد با خودروسازان خارجی

به گزارش میهن پست – رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت و خودروسازها، چهار شرط مجلس برای انعقاد قرارداد با خودروسازان خارجی را تشریح کرد.
به  نقل از ایسنا ،رضا رحمانی اظهار کرد: من در این نامه خطاب به نعمت‌زاده و همچنین خودروسازها گفتم که مجلس برای لحاظ کردن چند آیتم جهت انعقاد قراردادهای جدید با خودروسازان خارجی از جمله پژو، رنو و سایر خودروسازها مصر است.

وی افزود: شرط اول این است که این خودروها ساخت داخل باشند و نه مونتاژ و وابستگی به خارج وجود نداشته باشد؛ چرا که ما توان ساخت را داریم و پایگاه‌های مجموعه‌ساز و پایگاه‌های ساخت داخل این امکان را به ما می‌دهد که خودروها در داخل تولید شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس تنوع خودرو را از دیگر این مولفه‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: ما معتقدیم مثلا آنچه در فرانسه یا اروپا تولید و روانه بازار می‌شود در ایران هم تولید شود و خودروسازهای خارجی برای تولید خودروی روز در ایران با ما قرارداد ببندند.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس رعایت استاندارد کیفیت را مولفه سوم مورد نیاز برای انعقاد قرارداد با خودروسازهای خارجی دانست و تصریح کرد: آیتم چهارم این است که به ما تضمین بدهند بازارهای منطقه که 300 تا 400 میلیون نفر جمعیت است از ایران تامین شود. یعنی لزومی ندارد مثلا وقتی خودرویی در ایران تولید می‌شود در عراق آن خودرو از فرانسه وارد شود. این موضوع به نفع خودروسازان خارجی نیز است و ایران می‌تواند کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و دریای خزر را پوشش دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت صنعت به ما گفته که این چهار مولفه را رعایت می‌کند و ما هم مصریم که حتما این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*