پنجشنبه، ۲۲ اسفند ۹۲ - ۰۷:۴۹

به گزارش میهن پست –  با موافقت نمایندگان در خانه ملت، شرط برخورداری از تخفیف مالیاتی، تسویه بدهی مالیاتی سال قبل و ارائه…

به گزارش میهن پست –  با موافقت نمایندگان در خانه ملت، شرط برخورداری از تخفیف مالیاتی، تسویه بدهی مالیاتی سال قبل و ارائه اظهارنامه مالیاتی مربوط به سال جاری در مهلت اعلام شده از سوی سازمان امور مالیاتی است.

به نقل از  ملت، نمایندگان در نشست علنیامروز (چهارشنبه 21 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، با الحاق تبصره ای به ماده 105 قانون مالیات های مستقیم موافقت کردند که به ازای هر ده درصد (10%) افزایش درآمد اشخاص موضوع این ماده نسبت به درآمد سال گذشته آنها، یک واحد درصد و حداکثر تا پنج واحد درصد از نرخ های مذکور کاسته می شود.

براساس بند 27 لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم متن زیر به‌عنوان تبصره(7) به ماده(105) الحاق می‌شود:

تبصره7- به ازای هر ده درصد (10%) افزایش درآمد اشخاص موضوع این ماده نسبت به درآمد سال گذشته آنها، یک واحد درصد و حداکثر تا پنج واحد درصد از نرخ های مذکور کاسته می شود. شرط برخورداری از این تخفیف تسویه بدهی مالیاتی سال قبل و ارائه اظهارنامه مالیاتی مربوط به سال جاری در مهلت اعلام شده از سوی سازمان امور مالیاتی است.

براساس ماده 105قانون مالیات های مستقیمجمع درآمد شرکت ها و درآمد ناشی از فعالیت های انتفاعی سایر اشخاص حقوقی از منابع مختلف درایران یا خارج از ایران تحصیل می شود، پس از وضع زیان های حاصل از منابع غیر معاف وکسر معافیت های مقرر به استثنای مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه ای می باشد، مشمول مالیات به نرخ بیست و پنج درصد (25%) خواهند بود.

منبع:خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.