سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل الله كاظمی بعدازظهر سه شنبه  در نشست عملكرد یكساله شهرداری مشهد اظهار كرد: در راستای ارائه خدمات شهری…

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل الله كاظمی بعدازظهر سه شنبه  در نشست عملكرد یكساله شهرداری مشهد اظهار كرد: در راستای ارائه خدمات شهری در كاظمین تفاهم نامه اولیه با شهرداری كاظمین انجام شد كه منتظر مجوزهای قانونی هستیم و هنوز منتظر اعلام آمادگی هستیم.

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در پاسخ به اینكه آیا نصب حسگر ها در فضای سبز مشهد تحقق خواهد یافت؛ افزود: مطالعات برای نصب سنسورها در حال انجام است و اجرای اين پروژه به مصرف بهینه آب در فضای سبز مشهد كمك خواهد كرد.

كاظمی ابراز امیدواری كرد تا دومین نیروگاه بیوگاز سوز مشهد با 24 درصد پیشرفت، در محل دفن جدید زباله در میامی با ظرفیت 1.2 تا 3 مگاوات در سال 94 به بهره‌برداری برسد.

معاون خدمات ومحیط زیست شهری شهرداری مشهد ادامه داد: از دغدغه های مدیریت شهری آلودگی هوای مشهد است و تمامی معاونت های شهرداری در راستای كمك به كاهش آلودگی هوای مشهد گام برمی دارند.

وی با یادآوری اینكه به صورت آن لاین آلودگی هوای مشهد را رصد می كنیم؛ گفت: پنج میلیارد تومان بودجه شهری برای دستگاه سنجش آلاینده های زیست محیطی هزینه شد و این معاونت در حال خرید دستگاه سنجش آلاینده های الكترومغناطیس، صوت و نور است.

معاون خدمات ومحیط زیست شهری شهرداری مشهد افزود: برای مطالعات پیش آگاهی مربوط به آلودگی های هوا با دانشگاه صنعتی شریف در حال انعقاد قرار داد هستیم  و به این صورت پیش اگاهی قبل از رسیدن به بحران آلودگی هوا محقق مي شود و در اختیار مسئولان استانی قرار می گیرد.

معاون خدمات ومحیط زیست شهری شهرداری مشهد تاكید كرد: در برنامه های حوزه خدمات شهری  اهداف اصلی كاهش هزینه ها و ارتقا خدمات به شهروندان بوده است.

کاظمی گفت: آبیاری قطره ای در هزار و 150 هکتار از فضای سبز، كاهش زمان رفت و روب شهری، كاهش زمان رسیدن به حریق و حادثه از موفقیت ها در حوزه خدمات شهری بوده است.

به گفته وی همچنین افزایش سرانه فضای سبز از 11.2 دهم متر به 12 متر و توسعه کمربند فضای سبز، پارک‌های موضوعی و پارک‌های و توسعه منابع آبی را از 21 میلیون متر مربع به 23 میلیون مترمربع  از دیگر دستاوردهای یك ساله معاونت خدمات شهری مشهد است.

معاون خدمات ومحیط زیست شهری شهرداری مشهد از راه اندازی دو مجتمع توانا و فجر طبرسی در حوزه ساماندهی مشاغل مزاحم خبر داد و گفت: بیان کرد: تا پایان سال هزار واحد از مشاغل مزاحم به مجتمع توانا و فجر طبرسی منتقل می‌شوند.

کاظمی در پایان عنوان كرد: در راستای ارتقا خدمات در مناطق كم برخوردار مشهد از  340 میلیارد تومان اعتبارات عمران معاونت خدمات و محیط زیست شهری میزان  174 میلیارد تومان آن به مناطق کم برخوردار اختصاص داده شد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *