سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۱۱:۳۴

‌مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان از شروع عملیات اجرایی آبیاری قطره‌ای در سطح 50 هکتار از باغ های پسته این شهرستان خبر داد…

‌مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان از شروع عملیات اجرایی آبیاری قطره‌ای در سطح 50 هکتار از باغ های پسته این شهرستان خبر داد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، عباس علیان نژاد با بیان این مطلب گفت: برای اجرای این پروژه علاوه بر سهم مشارکت بهره بردار 2800 میلیون ریال اعتبار بلاعوض دولتی نیز هزینه خواهد شد‌.

وی افزود: همچنین برای توسعه روش‌های نوین آبیاری در شهرستان 97 هکتار طرح از سوی کمیته آبیاری تحت فشار شهرستان مصوب شد که بعد از اخذ تائیده لازم از کمیته استانی عملیات اجرایی آن نیز شروع خواهد شد.

‌علیان نژاد یاد آوری کرد: تا پایان سال 92 بیش از 5500 هکتار از باغ‌ها و مزارع شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان همچنین از اتمام عملیات اجرایی تسطیح اساسی در سطح 15 هکتار از اراضی شهرستان نیز خبر داد‌.

وی یادآوری کرد: از محل اعتبارات ملی سال گذشته مبلغ یک میلیارد ریال برای تسطیح اساسی 88 هکتار از اراضی تخصیص یافته بود که با اجرا شدن این 15 هکتار کل طرح در شهرستان اجرا شد‌.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.