یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۶

استاندار لرستان گفت: بودجه امسال استان، 35 درصد افزایش یافته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان، هوشنگ بازوند در اولین…

استاندار لرستان گفت: بودجه امسال استان، 35 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان، هوشنگ بازوند در اولین همایش ایل بیرانوند در بروجرد، با اشاره به ایل بیرانوند افزود: در این جمع دانایی، توانایی و تجربه را می‎بینم و کلید توسعه استان در این جمع است.

وی همچنین با اشاره به حضور رئیس‌جمهور در سازمان ملل، اظهارکرد: از اینکه رئیس‌جمهور توانست اقتدار جمهوری اسلامی را به دنیا ثابت کند تقدیر و تشکر می‎کنم.

استاندار تصریح کرد: دولت یازدهم توجه ویژه‎ای به روستاها، عشایر و ایلات دارد و اینکه دکتر روحانی معاونت امور اقوام را در سازمان خود تشکیل داد نشان می‏‌دهد که دولت توجه ویژه‎ای به اقوام و ایلات دارد.

بازوند اضافه‌کرد: بودجه امسال استان لرستان نسبت به پارسال، 35 درصد افزایش داشته و از رتبه 9 به 22 رسیده که این امر نشان از توجه ویژه رئیس‌جمهور به این مناطق دارد.

وی با بیان اینکه تخصیص صد درصدی اعتبارات به استان از شعارهای رئیس‌جمهور بود، گفت: طی شش ماهه نخست امسال 52 درصد اعتبارات تخصیص یافته است.

وی افزود: پارسال این تخصیص 11.6 درصد بوده و این نشان از آن است که شعارها و مصوبات به صورت جدی در دستور کار برای اجرایی شدن است.

بازوند اظهارکرد: از زمان تاسیس شرکت گاز 360 روستا در استان گازرسانی شده اما در یکسال اخیر گازرسانی 133 روستا به بهره‎برداری رسیده و 153 روستا عملیات اجرایی آنها شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه سال 90 کلنگ پروژه راه‎آهن زده شده است، تصریح‌کرد: قرارداد این پروژه 16 اردیبهشت پارسال ابلاغ و 31 فروردین 93 عملیات اجرایی این پروژه شروع شده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه در حال حاضر کار این پروژه با 140 دستگاه ماشین‎آلات پیش می‎رود، اضافه‌کرد: پروژه آزاد راه خرم‎آباد – اراک 67 کیلومتر آن در استان لرستان است که با اعتباری بالغ بر 960 میلیارد تومان آغاز شده است.

بازوند گفت: 68 کیلومتر دیگر پروژه آزاد راه خرم‎آباد – اراک در استان مرکزی قرار دارد که تاکنون عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.

وی با اشاره به آب‌شرب روستایی افزود: امسال نسبت به پارسال اعتبارات آب شرب روستایی چهار برابر افزایش یافته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *