شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۵

به گزارش خبرگزاری مهر، مرحله گروهی رقابتهای فوتبال جام جهانی 2014 برزیل بامدادا امروز شنبه، تیم فوتبال هلند در دیداری که در گروه…

به گزارش خبرگزاری مهر، مرحله گروهی رقابتهای فوتبال جام جهانی 2014 برزیل بامدادا امروز شنبه، تیم فوتبال هلند در دیداری که در گروه B در ورزشگاه “فونته نووا” برگزار شد با نتیجه 5 بر یک از سد اسپانیا گذشت.

هلند چهار سال قبل در وقت‌های اضافی مقابل اسپانیا شکست خورده و جام قهرمانی را از دست داده بود و این بازی فرصتی بود برای انتقامی شیرین.

اسپانیا با گل دقیقه 27 “ژابی آلونسو” از روی نقطه پنالتی از هلند پیش افتاد اما “رابین فن پرسی”، کاپیتان هلند، در دقیقه 44 با یک ضربه سر زیبا دروازه اسپانیا را گشود تا دو تیم با تساوی یک بر یک به رختکن بروند.

“آرین روبن” در دقیقه 53 تیم هلند را پیش انداخت و “استفان دو وری” 11 دقیقه بعد گل سوم هلند را وارد دروازه ایکر کاسیاس کرد. البته در این صحنه فن‌پرسی بر روی دروازه‌بان اسپانیا مرتکب خطا شد.

فن پرسی گل دوم خودش و گل چهارم هلند را از روی کنترل توپ ناقص کاسیاس در دقیقه 72  به ثمر رساند. روبن هم در دقیقه 80 گل پنجم هلندی‌ها را به ثمر رساند.

هلندی‌ها که تا به حال سه بار به عنوان نایب قهرمانی جهان رسیده‌اند و در دهه 70 به پرتقال کوکی شهرت پیدا کرده بودند، بار دیگر نشانه‌هایی از فوتبال رویایی خود را به معرض نمایش گذاشتند.

– مسابقات فوتبال جام جهانی 2014 برزیل بامداد امروز و امشب با برگزاری دیدارهای زیر پیگیری می‌شود:
گروه C:
* ساحل عاج – ژاپن، ساعت 05:30، ورزشگاه پرنامبوچو شهر رسیف
* کلمبیا – یونان، ساعت 20:30، ورزشگاه مینیرائو شهر بلو هوریزنته

گروه D:
* اروگوئه – کاستاریکا، ساعت 23:30، ورزشگاه کاستلائو شهر فورتاله‌زا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.