پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر، حاجی رضا تیموری ظهر پنجشنبه در شورای برنامه ریزی استان همدان گفت: شرکت برق همدان به صورت درآمد هزینه…

به گزارش خبرنگار مهر، حاجی رضا تیموری ظهر پنجشنبه در شورای برنامه ریزی استان همدان گفت: شرکت برق همدان به صورت درآمد هزینه ای عمل می کند و سال گذشته بابت حق انشعاب 11 میلیارد و 342 میلیون تومان دریافت شده است.

وی با بیان اینکه برای تاسیسات جدید نیز 11 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده است، ابراز داشت: 250 میلیون تومان برای روستاهای ملایر و 150 میلیون تومان برای مسکن مهر نیز هزینه شده است.

تیموری با بیان اینکه 500 میلیون تومان سهم استان همدان از خزانه برداشت شده است، بیان داشت: امسال نیز سهم استان 400 میلیون تومان است که به طور کامل از خزانه برداشت می شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق همدان اظهار داشت: امسال چهار میلیارد و 448 میلیون تومان از بند 16 بودجه تعلق گرفته و در پایان سال 28 میلیارد و 68 میلیون تومان برای توسعه شبکه ها است.

تیموری ادامه داد: یک میلیارد و 300 میلیون تومان برای پنل های خورشیدی اعتبار تخصیص یافته و تاکنون 270 میلیون تومان نقدینگی دریافت کردیم.

وی بیان داشت: از منابع سرمایه ای نیز 34 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته و تاکنون چهار میلیارد تومان جذب شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق همدان در مورد مطالبات از مشترکین عنوان داشت: شرکت برق استان از ارتش، نیروی مسلح و سپاه دو میلیارد و 767 میلیون تومان طلب کار بوده است که امسال نیز هفت درصد به آن افزوده شد که مبلغ بدهی اضافه شده است.

تیموری ادامه داد: شرکت آبفا و آب منطقه ای نیز 11 میلیارد و 691 میلیون تومان در سالجاری به شرکت برق بدهکارند.

وی با بیان اینکه بدهی سایر ارگان ها نیز 12 میلیارد و 741 میلیون تومان برآورد شده است، عنوان داشت: شرکت های صنعتی دو میلیارد و 760 میلیون تومان به شرکت برق همدان بدهکارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق همدان با اشاره به اینکه سایر مشترکان نیز 28 میلیارد و 698 میلیون تومان به شرکت برق بدهکار است، اظهار داشت: دلیل اصلی این بدهکاری به دلیل ابطال قبوض در فروردین ماه بوده است.

تیموری بیان داشت: 59 میلیارد و 407 میلیون تومان طلب شرکت برق همدان از مشترکین است.

وی ابراز داشت: تا کنون 77 درصد مطالبات شرکت برق وصول شده و 23 درصد مطالبات وصول نشده است که میزان وصول مطالبات در سال گذشته 88 درصد بوده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.