شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۴

به گزارش ایرنا و به نقل از بورس انرژی، سیدمحسن قمصری با اشاره به اینکه هدف از فروش نفت در بورس انرژی کشور،…

به گزارش ایرنا و به نقل از بورس انرژی، سیدمحسن قمصری با اشاره به اینکه هدف از فروش نفت در بورس انرژی کشور، ایجاد ارتباط مستقیم با متقاضیان واقعی نفت خام و فرآورده است، افزود: سیاست تمرکز فروش نفت خام در شرکت ملی نفت ایران به نفع کشور است و با مشخص شدن متولی فروش، تکلیف همه مشخص است که از چه محلی باید نفت خام و فرآوردههای آن را خریداری کنند.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران، فروش نفت خام در بازار بورس انرژی ایران را یکی از برنامه های این مدیریت همسو با سیاست فروش نفت خام و فرآورده ها به خریداران واقعی اعلام و تصریح کرد: هم اکنون میزان عرضه نفت خام و فرآورده های آن در بازار بورس انرژی ایران به صورت محدود در حال انجام است که با ایجاد زیرساختهای لازم، میزان عرضه افزایش خواهد یافت و مصرف کننده اصلی می تواند نیازهای خود را در مدت زمان کوتاهی از این طریق تامین کند.

وی با بیان اینکه فروش نفت خام با خیلی از کالاهای عمومی که مصرف کنندگان نهایی آن مشخص نیستند، متفاوت است، گفت: برای یک کالای خانگی تولید شده از طریق واسطه های مختلف به روشهای بازاریابی گوناگون می توان تقاضا ایجاد کرد؛ این در حالی است که پایه و اساس نفت با تعریف های بازاریابی سایر کالاهای امروزی متفاوت است.

قمصری توضیح داد: بنابه دلایل گفته شده، شرکت ملی نفت ایران مصمم به فروش نفت خام و فرآوره ها به طور مستقیم به متقاضیان واقعی است.

وی با بیان اینکه تلاش مجموعه صنعت نفت سبب کاهش حضور متقاضیان غیر واقعی در بازار فروش نفت خام و فرآورده ها شده است، افزود: با این حال هم اکنون مدیریت امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران روزانه دهها تقاضای دریافتی را بررسی می کند و پاسخ می دهد.

اقتصام(1)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.