شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، منصور شادکام ظهر امروز در آیین افتتاح کتابخانه گویای اهواز اظهار کرد: انجمن نابنایان کشور از سال ۷۲ با…

به گزارش خبرنگار مهر، منصور شادکام ظهر امروز در آیین افتتاح کتابخانه گویای اهواز اظهار کرد: انجمن نابنایان کشور از سال ۷۲ با موضوعات حمایتی، رفاهی، آموزشی و غیره کار خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: در بخش حمایتی سالانه بین یک هزار و ۲۰۰ نفر ارزاق توزیع می‌شود و ۲۰۰ نفر از نابینایان نیز از تسهیلات بهره‌مند خواهند شد همچنین تعداد ۱۰۰ نفر از نابینایان و کم بینایان مستمری بگیر انجمن نابینایان کشور هستند.

قائم مقام انجمن نابینایان کشور خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های این انجمن برگزاری اردوهای سیاحتی-زیارتی است که باعث تقویت روحیه و نشاط نابینایان می‌شود و در بالابردن اعتماد به نفس آنان موثر است و به همین مناسبت یک هزار و۲۰۰ نفر از نابنایان به اردوهای شیراز، بندرعباس، بم، مشهد، گرگان، بابلسر و تنکابن اعزام شده‌اند.

وی با بیان اینکه مسئولان درک صحیحی از افراد نابینا ندارند، افزود: ما از رسانه‌ها می خواهیم که با اطلاع رسانی به موقع به مسئولان برسانند تا به نابینایان توجه بیشتری داشته باشند و اماکن عمومی را مناسب سازی کنند.

شادکام خواستار اصلاح ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شد و عنوان کرد: یک فرد سالم نمی‌تواند درک درستی از معلولان داشته باشد و مشکلات آنها را حس کند بنابراین باید ماده ۲۸ اصلاح شود تا نابینایان نماینده ای در مجلس داشته باشند.

شادکام به نداشتن مکان مشخص انجمن نابینایان خوزستان اشاره کرد و گفت: شرکتهای بزرگ اقتصادی مانند فولاد خوزستان و شرکت نفت باید شرکت سامسونگ را الگوی خود قرار دهند و برای نابینایان کاری انجام دهند امیدواریم این شرکتها مکان مناسبی در اختیار این انجمن قرار دهند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.