چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۹

علی اکبر نژادرضا در گفتگو با خبرنگار باشگاه  خبرنگاران تبریز افزود: شبکه خدمات مشاوره ای فنی و مهندسی کشاورزی مجموعه ارگانیکی از عناصر…

علی اکبر نژادرضا در گفتگو با خبرنگار باشگاه  خبرنگاران تبریز افزود: شبکه خدمات مشاوره ای فنی و مهندسی کشاورزی مجموعه ارگانیکی از عناصر انسانی و فیزیکی و امکانات ارتباطی است.

وی تصریح کرد: این مجموعه ارگانیک ساختاری را برای انتقال دانش فنی و تبادل اطلاعات دوسویه بین کشاورزان و ارایه خدمات نهاده ای، مشاوره فنی و مهندسی مورد نیاز کشاورزان فراهم می کند.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به گستردگی و تنوع فعالیت های کشاورزی یادآور شد: کثرت بهره برداران کشاورزی به کارشناسان و امکان فعالیت تشکل های مختلف نظیر کلینیک های گیاهپزشکی، تعاونی های تولیدی و… استفاده بهینه از علم دانش آموختگان کشاورزی را میسّر می سازد.

وی ضمن اشاره به ایجاد زمینه اشتغال  برای فارغ التحصیلان کشاورزی  اظهار داشت: به موجب وظیفه مندی دولت در راستای ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی برای دانش آموختگان بخش کشاورزی، ایجاد ساز و کار لازم به منظور فراهم آوردن بستر مناسب برای بکارگیری آنها در بخش به ویژه در عرصه های تولید در قالب شبکه خدمات مشاوره ای، فنی و مهندسی کشاورزی(غیر دولتی) اهمیت و ضرورت شایانی دارد.

نژادرضا با معرفی آموزش دهندگان شرکت های خدمات مشاوره ای فنی و مهندسی کشاورزی شرقی تاکید کرد: مدیریت هماهنگی ترویج و مراکز ترویجی و آموزشی وظیفه آموزش اعضای شرکت های خدمات مشاوره ای فنی و مهندسی کشاورزی را با هدف توانمندسازی این افراد برای ارایه بهتر و موثرتر خدمات فنی و مهندسی در سطح واحدهای بهره برداری عهده دار هستند.

 


انتهای پیام/س

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.