شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ناصر نیک بخت بعد از ظهر شنبه در مراسم معارفه مدیر جدید راه و شهر سازی استان همدان…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ناصر نیک بخت بعد از ظهر شنبه در مراسم معارفه مدیر جدید راه و شهر سازی استان همدان با بیان اینکه مقرر است استان همدان شرایط جدی داشته باشد و برای همدان جدید برنامه های مفصلی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: برنامه ریزی شده که با کمک دولت تدبیر و امید، مجلس شورای اسلامی، حمایت های مردم، قوه قضائیه، نیروهای نظامی و انتظامی برنامه های جدید استان همدان را اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه اولویت نخست استان بر مبنای گردشگری گذاشته شده است و گردشگری نیاز شدیدی به شریان های دسترسی و راه دارد، بیان کرد: استان نیازمند شریان های گردشگری از جمله راه، ریل و فرودگاه دارد و فرودگاه می تواند در دسترسی گردشگری به امکانات نقش اساسی ایفا کند.

استاندار همدان با تاکید بر تولید و مباحث صنعتی، کشاورزی و خدمات، عنوان کرد: فعالیت های عمرانی باید پیوست اقتصادی نیز داشته باشد.

نیک بخت با بیان اینکه منشور اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری در حالی ابلاغ شد که منطقه در جنگ، خون، آتش و کشتار به سر می برد ولی ایران در امن ترین و بهترین شرایط است، ادامه داد: آمادگی نیرو های نظامی و مسلح سبب شده تا کسی جرات نگاه چپ به ایران را نداشته باشد اما این در شرایط باید اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد تا برابر تکان های بین المللی آماده و مقاوم باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از شقوق اقتصاد مقاومتی شریان های ارتباطی و مرتبط با وزارت راه و شهر سازی است، بیان کرد: وزارت راه و شهر سازی ایران در دنیا پنج وزارت خانه امور جاده ای زمین، امور راه آهن، امور  دریایی، امور مسکن و امور هواپیمایی و فرودگاهی است.

استاندار همدان با بیان اینکه توقعات از وزارت راه و شهر سازی بسیار بالاست و پاره ای از تحریم ها باعث شده برخی امور به تعویق بیفتد، افزود: از وزارت راه و شهر سازی درخواست داریم که در مورد راه آهن های استان همدان تلاش بیشتری صورت گیرد.

محمد ناصر نیک بخت با بیان اینکه از زمان ورود به استان همدان به عنوان استاندار با آقای سقندلی مدیر کل سابق راه و شهر سازی آشنا شدم و در کار وی نقصی ندیدم، عنوان کرد: امیدوارم مدیر جدید آقای رودباری با تدبیر و با برنامه ریزی و انتخاب درست همکاران خود فردا بتواند پاسخگوی خدا، مردم و وزارت خانه باشد.

وی با بیان اینکه امور مسکن استان همدان باید به بهترین، مطلع ترین و امین ترین فرد سپرده شود، بیان کرد: راه و شهر سازی سنخیتی با هم ندارند و ماموریت مسکن با راه سازی خیلی متفاوت است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در ادامه با بیان اینکه یکی از حقایق دین که از آن غفلت شده مسئله عمران از دیدگاه قرآن کریم است، اظهار داشت: برخی فکر می کنند که اسلام برای مسلمانان فقط نماز و روزه آورده و دستور بسیاری از تکالیف سنگین در قرآن نیست.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی با بیان اینکه خالق هستی انسان ها را از خاک آفرید و از آنها خواست تا متعهدانه خراب آباد را آباد کنند، عنوان کرد: کلمه استعمار یک واژه قرآنی است که کشورهای غربی از آن سو استفاده کردند و موجب بد نامی کلمه استعمار شدند.

وی با بیان اینکه کار عمران و آبادانی دامنه وسیعی دارد و از عالم طبیعت عبور و به عالم معنا می رسد، بیان کرد: عمران عالم طبیعت باید زمینه ساز عالم عمران عالم معنا باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه برخی از دل ها بهارستان است و هرچه از آنها جاری و ساری شود خدمت، عزت و غیره و برخی از دل ها مانند خرابی های شام است و چیزی که از آنها جاری می شود ضرر و زیان است، ادامه داد: داعشیان بچه های خرد سال را می گیرند و به اسرائیل تحویل می دهند تا آنها را یهودی بار بیاورند.

آیت الله محمدی با بیان اینکه عالم عمران پیچ و خم های خاص خود را دارد و به آسانی انجام نمی شود، افزود: باید یک مجمع علمی داشته باشیم و هر کار عمرانی می خواهیم انجام دهیم نخست بحث جانمایی آن انجام شود.

وی با بیان اینکه در همدان بناهای زیادی ساخته شد ولی برای آنها جانمایی نشد، بیان کرد: جانمایی در عرصه عمران حرف نخست را می زند و برای دادگستری همدان می خواهند ساختمانی را در بالای شهر بسازند که موجب نا رضایتی همه شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان ضمن انتقاد از جانمایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یک منطقه سعیدیه، بیان کرد: به جای اینکه پول ها برای آجر روی آجر گذاشتن هزینه شود بهتر است برای کارهای فرهنگی مصصرف شود.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی با بیان اینکه فردای قیامت همه در برابر ریال به ریالی که برای ساخت و ساز هزینه می شود و بی مصرف می ماند باید پاسخگو باشند، عنوان کرد: در شهر سازی مسائل زیادی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.