دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۱

علی جلیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از برنامه های مستمر اداره کل امور…

علی جلیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از برنامه های مستمر اداره کل امور زندانهای استان به شمار می رود که با همراهی و مشارکت مردم خیر و نوع دوست به اجرا در می آید.

وی اضافه کرد: در هفته گذشته نیز با نیت خیر خیرین در استان و مشارکت اداره کل زندانها به مناسبت روز ملی نسیم مهر و حمایت از خانواده های زندانیان، شش نفر از زندانیان در آیین ویژه ای از زندان آزاد شده و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

وی اظهار کرد: در کنار توجه به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، یکی از مهمترین کارهایی که می توان برای آنها و دیگر زندانیان آزاد شده انجام داد، اجرای برنامه های اشتغالزایی در راستای کاهش بازگشت به زندان است.

مدیرکل امور زندانهای آذربایجان غربی ادامه داد: در این راستا در نظر داریم با همکاری و مشارکت نهادهای مرتبط، سه شهرک حرفه آموزی و اشتغال در شمال، جنوب و مرکز استان راه اندازی کنیم تا زندانیان دارای مهارت مرتبط و مدرک مورد نظر مهارتی را در این مرکز مشغول کنیم.

جلیلی اظهار امیدواری کرد که این مرکز با اهتمام ویژه نهادهای مرتبط راه اندازی شود.

در حال حاضر، نزدیک به 200 زندانی جرایم مالی غیرعمد در زندانهای استان وجود دارد که این افراد به سه دلیل تصادف بدون داشتن بیمه نامه، مهریه و نفقه و همچنین چک های بلامحل در زندان هستند.

8136/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.