یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۱۵

مهدی قاسمی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حرکت مدیریت جهادگونه بر اساس فرمان رهبری مبنی بر نامگذاری امسال بر روی…

مهدی قاسمی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حرکت مدیریت جهادگونه بر اساس فرمان رهبری مبنی بر نامگذاری امسال بر روی ستون رشد بخش کشاورزی ، اقدامات فراگیر مهندسی دانش فنی و ایزولاسیون است.

وی بیان کرد: لذا با فاصله گرفتن از سنت های رایج در پرورش محصولات کشاورزی موجب فراهم کردن بستر کشت مناسب ، امکانات مدیریت کشاورزی خوب ، مکانیزاسیون خوب و سرانجام تبدیل استان فارس به سرزمینی توانمند می شود.

قاسمی ادامه داد: به ویژه که خوشبختانه فارغ التحصیلان قابل توجهی در رشته های مختلف کشاورزی وجود دارند که می توانند دانش خود را به سه مقوله ی بهره وری پایین در مزارع ، دامداری ها و باغات نزدیک کرده و با تجهیز دانش فنی روز و ترویج ، موجب کاهش تکیه بر اعتبارات استانی ، رها کردن کشاورزی سنتی معیشتی و جایگزینی کشاورزی صنعتی پایدار شوند.

وی تصریح کرد: در سیاست های طراحی شده برای کشاورزی فارس، درصددیم تا فرقی میان کشاورز پیشرو که با برخورداری از روش های نوین و مصرف صحیح سرمایه های طبیعی و مادی ، بهترین کشت را در سطح مزارع و باغات می پروراند و با بازده خوب ، محصولات خود را روانه بازار می کند تا کشاورزی که با همان سطح زمین اما بدون نگرش به این ابعاد و استفاده از روش های سنتی ، بهره وری کمی در نوع و کیفیت محصول عایدش می شود ، قائل شویم.

قاسمی ادامه داد: این کار موجب می شود تا انگیزه ای شده که مهندسی کشاورزی فراگیر و با رسوخ پذیری در تمامی سیاستگذاری ها و اذهان عمومی کشاورزان ، رونق شگرفی به بازارهای داخلی و بین المللی بخشیده شود.ک/3

م.ک/667

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.