پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۰

به گزارش خبرگزاری مهر، موسی متوسلین افزود: بر اساس آمارهای پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور نزدیک به 6 هزارزنجانی طی 5…

به گزارش خبرگزاری مهر، موسی متوسلین افزود: بر اساس آمارهای پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور نزدیک به 6 هزارزنجانی طی 5 سال اخیر به نام و القاب امام عصر (عج) نام گذاری شده‌اند. که از این بین نام مهدی در حدود 2953 بار به ثبت رسیده است.

وی اظهار کرد: بر اساس این گزارش نام‌های محمد مهدی با بیش از 1 هزار653 بار، امیرمهدی با 869بار و محمد صالح با 343 بار از فراوانترین القاب حضرت مهدی (عج) می‌باشد که زنجانی‌ها بر فرزندان خود نهاده اند.

بکارگیری مدیریت جهادی، شرط تحقق الگوی توسعه پیشرفت ایرانی و اسلامی است

فرماندار شهرستان سلطانیه گفت: بکارگیری مدیریت جهادی، شرط تحقق الگوی توسعه پیشرفت ایرانی و اسلامی است

پرویز خالقی در تشریح شعار سال جاری،به کارگیری مدیریت جهادی را شرط تحقق الگوی توسعه پیشرفت ایرانی و اسلامی و سند برنامه پنجم توسعه یاد کرد و افزود: پدیده مدیریت جهادی، ایجاد وظیفه شرعی علاوه بر وظیفه قانونی را نیز در پی دارد.

 نامگذاری سال های اخیر توسط مقام معظم رهبری را حرکتی فرهنگی و مؤثر در بین اقشار مختلف جامعه اظهار داشت و گفت: این شعارها صرفا برای انجام امور تشریفاتی و متبرک کردن نام سال نیست، بلکه نمود این شعارها، سال به سال پویاتر و تلنگرشان بر مسئولان جامعه تأثیر گذارتر است.

رئیس شورای اداری شهرستان سلطانیه گفت: مقام معظم رهبری، نامگذاری های هر ساله را مطابق آمار و گزارشات درون و برون مرزی حاکم بر ایران و جهان انجام داده و با تحلیل های کارشناسانه بر نیازها و دغدغه های هر ساله موجود در جامعه،راهکار اساسی را در راستای پیشبرد اهداف متعالی و برون رفت از مشکلات اعلام می‌دارند.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر مقوله اقتصاد که در ضمن نامگذاری های 9 سال اخیر شاهد آن هستیم گفت: همانگونه که ملت طی فراز و نشیب‌های تاریخ بعد از انقلاب به ویژه جنگ 8 ساله تحمیلی، پیروز و سربلند از میدان بیرون آمده و استقلال و اقتدار یافته‌اند، در زمینه اقتصاد نیز توان موفقیت و سربلندی را دارد.

با بیان فلسفه اعلام راهکار اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری ادامه داد: راهکار اقتصاد مقاومتی از سال 89 در راستای ایستادگی کشور در برابر تحریم‌های ظالمانه مستکبران جهان علیه ایران، صادر گردیده و به عنوان الگوی پیشرفت اسلامی– ایرانی شناخته شده است.وی گفت:تمامی مسئولان،در جایگاه و رده خویش، توان تاثیر در تحقق شعار سال را داشته و بایستی با اغماض از جایگاه و رده اداری خود، مدیریت جهادی خویش را به عنوان یک مهارت و هنر آغاز و علیرغم کمبودهای اعتباراتی و امکاناتی، موجبات ارتفاع دغدغه های رهبری را فراهم کنند.

این مسئول با بیان اینکه سیاست کلان سال جاری در حوزه تخصیص اعتبارات حاکی از اولی بودن تکمیل پروژه های نیمه کاره دارد،خطاب به مسئولان اداری شهرستان سلطانیه افزود: اولویت بندی پروژه ها با توجه به ضرورت و عملکرد آنها، گام اصلی در راه کسب بیشینه بازده از کمینه امکانات است.خالقی همچنین فرهنگ را یکی دیگر از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری در سال جاری بیان کرد و استقرار ادارات حوزه فرهنگ و ادب را لازمه فرهنگ سازی و پیشبرد اهداف فرهنگی در سطح شهرستان ابراز کرد.

خالقی، از مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان خواست تا نسبت به استقرار اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان سلطانیه توجه ویژه‌ای را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.