جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۳۱

به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام برخی از انواع البسه و یا انجام برخی راهکارهای اورژانسی برای دستیابی به تناسب اندام در نومادران…

agave nectar paraiso denim jeans slim fit straight leg for women in indigop3192t 021500.3 شلوارهای کتانی و یا جین تنگ برای تازه مادرها ممنوع


به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام برخی از انواع البسه و یا انجام برخی راهکارهای اورژانسی برای دستیابی به تناسب اندام در نومادران می‌تواند عوارضی جدی برای سلامت مادر و نوزاد به همراه داشته باشد.

 کارشناسان هشدار می‌دهند استفاده از شلوارهای کتانی و یا جین تنگ بلافاصله بعد از زایمان توسط مادران می‌تواند سبب بروز خطراتی هم برای مادر و هم برای نوزاد تازه به دنیا آمده گردد.

گفتنی است، کارشناسان هشدار می‌دهند یکی از مشکلات نومادران پس از زایمان بازگشت به وزن اولیه خود است و برخی از این نومادران از انواع روش‌های غیر استاندارد برای انجام این کار استفاده می‌کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، استفاده از البسه تنگ با ترکیبات نایلونی و یا گرفتن رژیم‌های غذایی بسیار سخت و فاقد مواد مغزی می‌تواند سبب ضعف مادر و نرسیدن موادغذایی مورد نیاز کودک از طریق شیر مادر گردد.

پزشکان به نومادران توصیه می‌کنند یک بازه زمانی چند ماهه را برای کاهش وزن خود و بازگشت به وزن اولیه در نظر بگیرند؛ همچنین تلاش کنند با ورزش کردن و خوردن موادغذایی مفید و سالم علاوه بر مغذی نمودن شیرخود، انرژی و توان کافی برای انجام کارها و همچنین جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف را در خود فراهم نمایند.

از جمله راهکارهای طبیعی کاهش وزن، شیردهی به نوزاد است که می‌تواند بدون نیاز به گرفتن انواع رژیم‌های غذایی وزن مادر را به حالت آرمانی بازگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.