شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۸:۲۵

به گزارش خبرگزاری مهر، ارتش رژیم صهیونیستی از 12 روز پیش دور جدید حملات وحشیانه خود را در نوارغزه آغاز کرده است. این…

به گزارش خبرگزاری مهر، ارتش رژیم صهیونیستی از 12 روز پیش دور جدید حملات وحشیانه خود را در نوارغزه آغاز کرده است. این رژیم به بهانه مقابله با حملات موشکی مبارزان فلسطینی به اراضی اشغالی 48 مناطق مسکونی و زیرساخت های نوارغزه را بمباران می کند. صهیونیستها از بامداد دیروز جمعه نبردهای زمینی علیه غزه را نیز آغاز کرده اند. اخبار مربوط به جنگ غزه طی روزهای گذشته به شرح زیر است:

شنبه 93/4/28

13:00  انهدام دو تانک و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غزه

گردانهای قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه ای از انهدام دو تنک و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در بیت حانون (شمال غزه) خبر داد.

بنابراین گزارش، نیروهای گردانهای قدس در هنگام تلاش یک یگان ارتش رژیم صهیونیستی برای نفوذ به بیت حانون، نفربر حامل نیروها را منفجر کرده است که در این عملیات یک نظامی صهیونیست به شدت زخمی شده است.

گردانهای قدس همچنین از منفجر کردن دو دستگاه تانک ارتش رژیم صهیونیستی در مناطق ابورحمه و الزراعه بیت حانون خبر داده اند که دستکم باعث زخمی شدن سه نظامی صهیونیست شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز به زخمی شدن چهار نفر از نطامیان خود در عملیاتهای گردانهای قدس اعتراف کرده است

12:47 40 هزار نفر از ساکنان غزه آواره شده‌اند/ ادامه حملات زمینی، هوایی و دریایی علیه غزه

سازمان ملل با صدور بیانیه ای از چندین برابر شدن شمار آوارگان فلسطینی که خانه های خود را به علت نگرانی از حملات رژیم صهیونیستی تکر کرده اند، خبر داد.

 در سیزدهمین روز جنگ همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه غزه سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای از رسیدن شمار آوارگان فلسطینی در غزه به بیش از 40 هزار نفر خبر داد.

در این بیانیه با اشاره به افزایش شمار آوارگان فلسطینی در پی آغاز حمله زمینی ارتش اسرائیل به غزه (از روز جمعه) آمده است: آوارگان فلسطینی در 34 مرکز وابسته به سازمان ملل در غزه اسکان داده شده اند.

این در حالی است که همچنان درگیریهای شدید میان نیروهای مقاومت و نظامیان صهیونیست در شمال و مرکز غزه ادامه دارد. مقاومت همچنان به عملیات پرتاب موشک به شهرکهای صهیونیست نشین ادامه می دهد و صهیونیستها نیز بمباران هوایی و دریایی مناطق مختلف غزه را ادامه می دهند.

12:46 درگیری نیروهای مقاومت با نظامیان صهیونیست در مرکز و شمال غزه

درگیریهای امروز که دومین روز حمله زمینی ارتش رژیم صهیونستی  علیه غزه محسوب می شود بیشتر در شمال و مرکز نوار غزه متمرکز است.

بنابراین گزارش، نیروهای مقاومت فلسطین با نظامیان صهیونیست در این مناطق به شدت درگیر شده اند. گردان “الناصر صلاح الدین” با صدر بیانیه ای از گرفتار شدن یک یگان از نظامیان صهیونیست در شمال غزه خبر داد که باعث غافلگیری صهیونیستها شده است. در این عملیات نیروهای مقاومت به سوی صهیونیستها آتش گشودند.

11:40 انتقاد شدید وزیرخارجه مصر از اظهارات تند اردوغان علیه السیسی

 “سامح شکری” وزیرخارجه مصر در اظهاراتی از دیکتاتور خوانده شدن “عبدالفتاح السیسی” رئیس جمهور این کشور توسط “رجب طیب اردوغان” نخست وزیر ترکیه به شدت انتقاد کرد. وی تاکید کرد: این اظهارات اردوغان خارج شدن از تمامی عرفهای دیپلماتیک محسوب می شود.

وی افزود: اظهارات اخیر اردوغان هیچ ارتباطی با وقایع غزه ندارد و به حمایت از مردم غزه کمکی نخواهد کرد و باعث توقف ریختن خون آنها بر زمین نیز نخواهد شد.

11:30 اردوغان: مصر مسئول اصلی آغاز عملیات زمینی علیه غزه/ السیسی یک دیکتاتور است

“رجب طیب اردوغان” نخست وزیر ترکیه بار دیگر در اظهاراتی به شدت علیه دولت مصر درباره عدم تحرک جدی درباره جنگ علیه غزه موضع گرفت.

وی با تاکید بر اینکه دولت مصر مسئول اصلی  آغاز عملیات زمینی علیه نوارغزه است، افزود: السیسی با دیگران تفاوتی ندارد و خودش یک دیکتاتور است. اردوغان همچنین  دولت مصر را متهم به اقدامات منفی علیه جنبش حماس در غزه کرد

11:08 جمعه خونین ترین روز جنگ علیه غزه شد

منابع فلسطینی اعلام کردند: روز جمعه با شهادت 59 فلسطینی دیگر در حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی علیه غزه، به عنوان خونین ترین روز این جنگ لقب گرفت.

 در حملات روز گذشته رژیم صهیوینستی علیه نوارغزه 59 فلسطینی شهید و 430 نفر دیگر زخمی شدند.

این حملات وحشیانه در دوزادهمین روز جنگ همه جانبه علیه غزه باعث شد روز جمعه به عنوان خونین ترین روز جنگ از لحاظ تلفات انسانی لقب بگیرد.

 

10:55 شمار شهدای فلسطینی به 310 نفر رسید/ کیبوتس زیر آتش بار موشکهای مقاومت

وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد: شمار شهدای فلسطینی پس از گذشته 12 روز از حملات همه جانبه صهیونیستها علیه غزه به 310 نفر رسیده است.

بنابر این گزارش، در بین شهدای فلسطینی 72 کودک، 24 زن و 18 فرد کهنسال نیز قرار دارند.در حملات بامداد امروز رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون هشت  نفر به شهادت رسیده اند که چهار نفر از آنها کودک بوده اند.

 منابع فلسطینی همچنین از پرتاب شش فروند موشک 107 به شهرک صهیونیست نشین کیبوتس در فلسزطین اشغالی خبر دادند. این حملات موشکی توسط گردانهای قدس وابسته به جهاد اسلامی انجام شده است.

جمعه 93/4/27

۱۷:۵۸ 40 فلسطینی در مسجد الاقصی زخمی شدند/ درگیری شدید با نظامیان صهیونیست در رام الله

منابع فلسطینی از زخمی شدن 40 فلسطینی در پی یورش نظامیان صهیونیست به نمازگزاران در مسجد الاقصی خبر می دهند.

نظامیان صهیونیست امروز با یورش به صحنهای مختلف مسجد الاقصی چهل نمازگزار فلسطینی را زخمی کردند.

از سوی دیگر، درگیریهای شدیدی میان فلسطینیان معترض به حمله زمینی علیه غزه با نظامیان صهیونیست در رام الله گزارش شده است.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی همچنان به بمباران هوایی ، توپخانه ای و دریایی و حمله زمینی که از بامداد امروز علیه غزه آغاز شده ادامه می دهد.

۱۷:۴۰  داوود اوغلو :  هرگز حرف های لیبرمن را جدی نگرفته ام

وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که هرگز حرف های وزیر خارجه اسرائیل را جدی نگرفته است.

احمد داوود اوغلو در اظهاراتی ضمن رد اتهامات آویگدور لیبرمن مبنی بر اینکه ترکیه و قطر در آتش بس پیشنهادی مصر خرابکاری کرده‌ اند، گفت که هرگز حرف های لیبرمن وزیر خارجه اسرائیل را جدی نگرفته است.

لیبرمن با اشاره به فشارهای ترکیه و قطر علیه رهبران حماس به منظور نپذیرفتن پیشنهادهای مصر برای آتش بس گفت حماس آماده بررسی طرح مصر با دیدی مثبت بود اما قطر بر عدم پذیرش این طرح اصرار کرد.

با وجود تاکید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی بر اقدامات هماهنگ قطر با ترکیه در قبال رهبران حماس، داوود اوغلو ضمن رد این اتهامات گفت چطور می توانم حرف‌ های کسی را جدی بگیرم که درباره پاکسازی فلسطینیان از مناطق مورد حمله صحبت می‌ کند.

این اظهارات پس از آن ایراد شد که در یازدهمین روز حملات علیه غزه بنیامین نتانیاهو دستور حمله زمینی به این باریکه را صادر کرده است و پس از آن نیروهای رژیم صهیونیستی در مناطق شرقی و شمال غزه با نیروهای مقاومت درگیر شدند

۱۷:۳۹  حماس: آتش بس برای اسرائیل بدون هزینه نخواهد بود

یکی از رهبران حماس در اظهاراتی تاکید کرد: اسرائیل هرگز در فکر برقراری آتش بس بدون هزینه متقابل نباشد.

“مشیر المصری” گفت: ما از هرگونه تلاشی در زمینه برقراری آتش بس در غزه استقبال می کنیم اما طرفهایی که می خواهند از جانب مقاومت تصمیم گیری کنند ، نقشی در این زمینه نخواهند داشت.

المصری با تاکید بر آمادگی کامل نیروهای مقاومت برای جلوگیری از یورش زمینی صهیونیستها به غزه، افزود: گروههای مقاومت موضع خود را در قبال آتش بس نهایی کرده و آن را به تمامی میانجیگران ارائه کردند.

۱۷:۲۴ حمایت آشکار مرکل از جنایات صهیونیستها/ انتقاد اردوغان از نسل کشی در غزه

واکنش غربیها به حملات هوایی صهیونیست ها علیه نوار غزه همچنان ادامه دارد و صدراعظم آلمان در اظهاراتی به صراحت از این تجاوزات حمایت کرد.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی تاکید کرد که سازمان ملل اقدامات لازم را برای کمک به فلسطینیان در زمان جنگ غزه انجام نداده است و تنها سکوت اختیار کرده است.

اردوغان ضمن انتقاد از صهیونیست ها به دلیل اقدامات تهاجمی خود علیه نواز غزه تاکید کرد که دولت یهود در تلاش برای نسل کشی سیستماتیک علیه فلسطینیان در غزه است.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز در اظهاراتی که نشان از سرسپردگی آلمان به صهیونیست ها دارد، تاکید کرد سلاح‌ های جدیدی در دست نیروهای حماس بوده که علیه اسرائیل به کار برده می شوند و تل آویو حق دفاع از خود را دارد

۱۷:۱۶ درگیری شدید نیروهای مقاومت و متجاوزان صهیونیست در شمال بیت حانون

منابع فلسطینی از درگیریهای شدید نیروهای مقاومت فلسطین با نظامیان صهیونیست در نزدیکی دانشکده کشاورزی در شمال بیت حانون خبر می دهند.

نیروهای مقاومت فلسطین با متجاوزان صهیونیست در نزدیکی دانشکده کشاورزی در شمال بیت حانون درگیر شده اند.

منابع فلسطینی از شدت بالای این درگیریها و تلاش صهیونیستها برای نفوذ بیشتر به داخل نوارغزه خبر می دهند.

در تحولی دیگر، منابع صهیونیستی از سقوط چندین فروند موشک در شهرکهای مختلف صهیونیست نشین خبر می دهند.

این منابع همچنین از شنیده شدن صدای انفجار در شهرکهای صهیونیست نشین نزدیک نوارغزه خبر دادند.

۱۶:۴۸  کری: اسرائیل حق دفاع از خود را در برابر تهدیدها دارد/ انگلیس حملات صهیونیست ها را نامناسب خواند

حملات هوایی صهیونیست ها علیه نوار غزه واکنش غربیها را به همراه داشت و بسیاری از آنها بر خودداری این رژیم از انجام اقدامات تهاجمی بیشتر علیه فلسطینیان تاکید کردند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: اسرائیل حق دفاع از خودش را در برابر تهدیدها دارد، اما باید اقدامات لازم را در زمینه کاهش تلفات غیرنظامیان و خودداری از انجام اقدامات تهاجمی بیشتر علیه غزه انجام دهد.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل نیز با تاکید بر لزوم تلاش صهیونیست ها برای جلوگیری از کشتار بیشتر غیر نظامیان فلسطینی خواستار پایان یافتن اقدامات تهاجمی تل آویو علیه غزه شد.

نیک کلیگ معاون نخست وزیر انگلیس نیز ضمن محکوم کردن حملات هوایی اسرائیل علیه نوار غزه و تاکید بر لزوم توقف چنین حملاتی آن را اقدامی نامناسب و به مثابه مجازات جمعی ملت فلسطین خواند.

پارلمان اروپا نیز بر لزوم توقف فوری حملات موشکی علیه اسرائیل و اقدامات نظامی علیه نوار غزه و ازسرگیری مذاکرات مستقیم صلح میان اسرائیلی‌ ها و فلسطینیان تاکید کرد.

۱۶:۱۱ وزیر خارجه فرانسه خواستار آتش بس در غزه شد

وزیر خارجه فرانسه در اظهاراتی بر لزوم آتش بس پایدار میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان تاکید کرد.

 لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه امروز جمعه در راستای تلاشهای دیپلماتیک برای توقف جنگ علیه غزه به مصر، اردن و سرزمین های اشغالی سفر کرده است.

۱۵:۳۸ سامی ابوزهری: کشتار کودکان فلسطینی بی پاسخ نخواهد ماند/ ارتش رژیم اشغالگر در باتلاق غزه غرق می‌شود

سخنگوی حماس در اظهاراتی تاکید کرد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بهای سنگینی به خاطر کشتار کودکان فلسطینی پرداخت خواهد کرد.

ابوزهری تاکید کرد: ما از تجاوز زمینی رژیم صهیونیستی هراسی نداریم و ارتش رزیم اشغالگر را در گل و لای غزه غرق می کنیم.

۱۵:۱۴ استفاده صهیونیستها از تسلیحات ممنوعه علیه غزه/ آژیر خطر در شهرکهای صهیونیست نشین به صدا درآمد

کمیساریای عالی حقوق بشر وابسته به سازمان ملل با صدور بیانیه ای از استفاده رژیم صهیونیستی از تسلیحات ممنوعه در جنگ علیه غزه پرده برداشت.

بنابر اعلام این سازمان بین المللی، ارتش رژیم صهیونیستی در حمله به فلسطینیان از گاز سفید (که یک ماده شیمیایی خطرناک محسوب می شود) استفاده کرده و این اقدام باعث آسیب دیدن فلسطینیان شده است.

۱۴:۱۹ نگرانی صهیونیستها از شکست حمله زمینی علیه غزه/ یعلون: دیگر تحمل پرتاب موشکهای مقاومت را نداریم

وزیر جنگ رژیم صهیوینستی در اظهاراتی به عدم توانایی این رژیم در تحمل شرایط فعلی نبرد با گروههای مقاومت و موشک باران شهرکهای صهیونیست نشین اذعان کرد.

“موشه یعلون” وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ما دیگر تحمل پرتاب موشکهای بیشتر به سوی اسرائیل را نداریم.

 کانال دو تلویزیون رژیم صهیوینستی اعلام کرد: مقامات رژیم صهیونیستی از ترس اصابت موشکهای مقاومت، نشست خود را در یک ساختمان بسیار امن و مستحکم برگزار خواهند کرد.- “اوری آریل” وزیر اسکان رژیم صهیونیستی با تاکید بر لزوم ترور تمامی مقامات حماس، افزود: باید وارد غزه شویم و با به دست آوردن نتایج ملموس درگیریها را پایان دهیم.

 رئیس ستاد مشترک ارتش رژِیم صهیونیستی با اشاره به پیچیده بودن نبرد زمینی علیه غزه، اذعان کرد: در جریان حمله زمینی به غزه در شرایط سخت و دشواری قرار داریم.

۱۴:۱۸ شمار شهدای غزه به 265 نفر رسید/ موضع نتانیاهو درباره حمله زمینی

منابع فلسطینی با اشاره به شهادت 28 فلسطینی از زمان آغاز نبرد زمینی رژیم صهیونیستی علیه غزه از رسیدن شمار شهدای این جنگ همه جانبه به 265نفر خبر می دهند.

تنها طی امروز با آغاز حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی علیه غزه 27 فلسطینی به شهادت رسیده اند. شمار زخمی ها نیز از 2000 نفر گذشته است.

منابع فلسطینی از سفر “ابومازن” رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به قطر پس از سفری که اخیرا به ترکیه داشته خبر می دهند.

“بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ما نمی توانستیم تونلهای حفر شده در غزه را فقط از طریق هوا منهدم کنیم و به همین خاطر نبرد زمینی را آغاز کردیم. وی افزود: امروز روزی سرنوشت ساز برای اسرائیل است و ما از زمین، دریا و هوا حماس را هدف حمله قرار داده ایم. وی البته به احتمال عدم موفقیت صددرصدی جنگ زمینی علیه غزه نیز اذعان کرد.

یک افسر بلندپایه صهیونیست نیز اعلام کرد: عملیات زمینی علیه غزه تا عمق سه تا چهار کیلومتری داخل این منطقه انجام خواهد شد.

۱۴:۱۷ هشدار کلینتون درباره انزوای اسرائیل در صورت تداوم حملات به غزه

اقدامات تجاوزکارانه صهیونیست ها به نوار غزه باعث شد تا رئیس جمهوری اسبق آمریکا درباره انزوای اسرائیل در عرصه جامعه بین الملل در صورت تداوم حملات به غزه هشدار دهد.

در پی انتشار اخبار و تصاویری از شهادت چهار کودک فلسطینی در سواحل غزه هنگام بازی، بیل کلینتون رئیس جمهوری اسبق آمریکا در گفتگو با کانال خبری ان دی تی وی هند درباره انزوای اسرائیل در عرصه جامعه بین الملل در صورت تداوم حملات به غزه هشدار داد.

۱۲:۵۷ شکست تلاشهای آنکارا برای آتش بس/صهیونیستها: نتانیاهو پای اسرائیل را به باتلاق خونین غزه می کشاند

در پی آغاز حملات زمینی رژیم صهیونیستی به غزه، تلاشهای مقامات ترکیه برای برقراری آتش بس با توجه به عدم هماهنگی با قاهره به شکست منجر شد.

بنابراین گزارش، علت اصلی شکست این تلاشها عدم هماهنگی با قاهره بوده است که به نظر می رسد کانال اصلی ارتباط با مقامات رژیم صهیونیستی در شرایط فعلی است.

از سوی دیگر، مقامات مصری از افزایش نقش آفرینی اخوان المسلمین در جریان آتش بس در غزه نگرانی دارند و به تلاشهای قطر در زمینه آتش بس نیز محتاطانه می نگرند.

در تحولی دیگر، “زهاوا گلعون” رئیس حزب صهیونیستی میرتز با انتقاد شدید از حمله زمینی به غزه، تاکید کرد: نتانیاهو پای اسرائیل را به باتلاق خونین غزه می کشاند

۱۲:۲۳ تمرکز درگیریهای زمینی در بیت حانون و خانیونس/ اسدود زیر آتش بار موشکهای مقاومت قرار گرفت

منابع امنیتی در فلسطین از تمرکز درگیری های زمینی میان ارتش رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت در مناطق بیت حانون و خانیونس خبر می دهند.

نظامیان رژیم صهیونیستی از بامداد امروز از دو محور شرقی و شمالی نوارغزه برای نفوذ به این باریکه تلاش می کنند.

بنابراین گزارش، درگیریهای نظامیان صهیونست بیشتر در مناطق خانیونس و بیت حانون تمرکز داشته است و نیروهای مقاومت جلوی پیشروی صهیونیستها را گرفته اند.

در تحولی دیگر، نیروهای مقاومت ساعتی پیش شهرک صهییونیست نشین اسدود را با 10 فروند موشک هدف حمله قرار دادند.

۱۱:۴۷ حمله مردم ترکیه به کنسولگری رژیم صهیونیستی در استانبول

معترضان ترک امروز در اعتراض به حمله زمینی رژیم صهیونیستی علیه غزه به ساختمان کنسولگری این رژیم در استانبول حمله کردند.

معترضان با پرتاب سنگ به سوی ساختمان کنسولگری رژیم صهیونیستی شیشه های این ساختمان را شکستند.

09:45 اعتراف رژیم صهیونیستی به هلاکت نخستین نظامی خود در جنگ زمینی

مقامات رژیم صهیونیستی به هلاکت نخستین نظامی ارتش این رژیم در نبرد زمینی علیه غزه اعتراف کردند. در همین منابع فلسطینی از زخمی شدن 7 نظامی صهیونیست دیگر در حملات علیه غزه خبر می دهند.

در همین حال منابع فلسطینی اعلام کردند: شمار شهدای فلسطینی از ابتدای جنگ همه جانبه علیه غزه به 260 شهید و 2000 زخمی رسیده است.

06:00 شمار شهدای فلسطینی از آغاز حمله زمینی به 23 نفر رسید

منابع فلسطینی اعلام کردند: از آغاز نبرد زمینی رژیم صهیوینستی علیه غزه تاکنون 23 فلسطینی به شهادت رسیده اند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بامداد امروز دستور حمله زمینی علیه غزه را صادر کرد. با آغاز این حمله تجاوز رژیم صهیونیستی علیه غزه از سه جبهه کامل شد.

04:53 آغاز حمله زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه

“بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر رژیم صهیوینستی شب گذشته فرمان آغاز عملیات زمینی را به ارتش رژیم اسرائیل صادر کردودر پی آن پرتاب گلوله به سو ی مردم مسلمان غزه از زمین،هوا ودریا آغاز شد.

در عین حال مقاومت اسلامی فلسطین با صدور بیانیه ای اعلام کرد که غزه را به گورستان ارتش رژیم صهیونیستی تبدیل خواهد کرد.

در گیری اکنون در مناطق خان یونس و الشجاعیه در حومه غزه ادامه دارد اما ارتش رژیم صهیونیستی تا کنون پیشروی قابل توجهی نداشته است.

پنجشنبه 93/4/26

18:02:از سرگیری حملات هوایی صهیونیست ها/پرتاب 198 موشک گردان های ناصر صلاح الدین به اسرائیل

 گردان های ناصر صلاح الدین شاخه نظامی کمیته های مقاومت مردمی فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد که این گردان ها از آغاز جنگ سوم غزه طی 10 روز گذشته تاکنون 198 موشک به اراضی اشغالی 1948 شلیک کرده است. در این بیانیه آمده است: این موشک ها از نوع “گراد”، “کاتیوشا”، “ناصر”، “107” و خمپاره بوده اند.

المیادین نیز گزارش داد که با پایان یافتن آتش بس موقت 5 ساعته در نوارغزه حملات هوایی رژیم صهیونیستی به این منطقه از سر گرفته شد. آتش بس موقت امروز به درخواست سازمان ملل متحد و با هدف ارسال کمک های انسان دوستانه به نوارغزه برقرار شد.

16:00: آتش بس فراگیر در نوارغزه از ساعت 6 صبح روز جمعه

منابع آگاه فلسطینی و نزدیک به مذاکرات آتش بس در قاهره اعلام کردند که آتش بس فراگیر در نوارغزه از ساعت 6 صبح روز جمعه به وقت محلی آغاز خواهد شد.

این در حالی است که هیئت مذاکره کننده اسرائیلی اشاره ای به این موضوع نکرده است. این هیئت شامل “یورام کوهن” رئیس شاباک (دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) و “عاموس گلعاد” رئیس بخش عملیات امنیتی و سیاسی ارتش رژیم صهیونیستی و “اسحاق مولخو” وکیل نزدیک به “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.

۱۳:۲۵ واشنگتن حامی جنایات اسرائیل در غزه است/مالیات مردم آمریکا تأمین کننده پول این جنایتهاست

پروفسور امید صفی استاد دانشگاه کارولینای شمالی در خصوص اقدامات وحشیانه رژیم اسرائیل به مردم غزه به خبرنگار مهر گفت: بمباران وحشیانه غزه هر آنچه را که دوست دارد برای تکمیل کردن پروژه تصرف و تسلط بر فلسطین انجام می دهد.

وی تصریح کرد: چیزی که همواره وجود داشته این بوده است: تصرف سرزمین، ابزارهای تحقیرآمیز، سلب مالکیت و سرزمین، رفتارهای غیر انسانی، قطعنامه سازمان ملل و آوارگی مردم فلسطین است.

این محقق در ادامه یادآور شد: این استعمار سرزمین توسط چهارمین قدرت نظامی جهان صورت می گیرد. در این میان این رژیم از حمایتهای امپراتوری آمریکایی بهره می برد و توسط آمریکا حمایت مالی می شود.

۱۲:۲۹ آتش بس موقت در غزه آغاز شد

 آتش بس موقت میان رژیم صهیونیستی و جنبش حماس از ساعت 10 صبح امروز به وقت محلی در نوارغزه آغاز شده است. نام این آتش بس آتش بس انسانی است و به درخواست سازمان ملل متحد انجام شده است.

“رابرت سری” فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور صلح خاورمیانه در این رابطه اظهار داشت: سازمان ملل از اسرائیل و جنبش حماس و دیگر گروه های فلسطینی خواسته است تا با آتش بس انسانی زمینه ارسال کمک های غذایی و دارویی به شهروندان فلسطینی ساکن نوارغزه فراهم شود.

۱۱:۴۲ مخالفت رژیم صهیونیستی با شروط حماس برای آتش بس

منابع آگاه فلسطین اعلام کردند که مسئولان مصری شب گذشته با هیئتی از صهیونیست ها و جنبش حماس در یکی از هتل های قاهره دیدار کردند.

موضوع اصلی این دیدارها آتش بس بود. در جریان این مذاکرات که با میانجیگری مصر انجام شد نظرات طرف های فلسطینی و رژیم صهیونیستی درباره آتش بس و شروط آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این منابع افزودند: طرف اسرائیلی با برخی شروط حماس برای پذیرش آتش بس مخالفت کرده است. اقامه نماز در داخل مسجدالاقصی و آزادی اسرای باقیمانده در قرارداد تبادل اسرا با گلعاد شالیت از جمله شروط حماس بود که اسرائیل با آنها مخالف است.

۱۱:۰۵ افزایش شهدای غزه به 230 شهید/زخمی شدن چند صهیونیست در حمله مبارزان فلسطینی

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که تلفات حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوارغزه به 230 شهید و هزار و 696 زخمی افزایش یافت.

وی با بیان این مطلب افزود: در این حملات همچنین 343 منزل مسکونی تخریب شده است.

المیادین نیز به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی گزارش داد که مبارزان فلسطینی منطقه “گوش دان” و “هشارون” در مرکز فلسطین اشغالی را هدف حمله موشکی قرار داده اند. بر اثر این حمله شماری از صهیونیست ها زخمی شده اند که حال آنها وخیم گزارش شده است.

چهارشنبه 93/4/25

۲۰:۰۲ پیامک گردانهای قسام برای 500 هزار صهیونیست/فراخوانی هشت هزار نظامی اسرائیلی

گردانهای قسام در پیامکی به پانصد هزار اسرائیلی اعلام کرد: اگر حکومت شما به شروط ما تن ندهد همه اسرائیل زیر خط آتش خواهد بود.

از سوی دیگر منابع وابسته به رژیم صهیونیستی از فراخوانی هشت هزار نظامی ذخیره اضافی دیگر خبر دادند.

این درحالی است که ابوزمان رئیس تشکیلات خودگردان برای انجام گفتگو درباره طرح آتش بس مصر و گفتگو با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور وارد قاهره شد.

۱۸:۵۸ مخالفت حماس با طرح آتش بس مصر/شلیک 70 موشک به مناطق اشغالی

منابع بیمارستانی فلسطینی اعلام کردند: از زمان حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون 209 نفر شهید و 1560 نفر زخمی شده اند.

از سوی دیگر جنگنده های رژیم صهیونستی منزل مهنا را در خیابان الیرموک هدف قرار دادند.درهمین حال منابع فلسطینی از شلیک 70 موشک به مناطق اشغالی از صبح امروز خبر دادند.

یک دیپلمات مصری اعلام کرد: مصر رایزنی های گسترده ای با طرفهای فلسطینی درباره طرح آتش بس برای توقف حملات انجام داده است اما پاسخی دریافت نکرده است.

17:40 208 شهید و 1550 مجروح آمار قربانیان تجاوزات صهیونیستها/شلیک موشک به اسدود و عسقلان

ابومجاهد از رزمندگان مقاومت فلسطین اعلام کرد: تهدیدهای رژیم صهیونیستی درباره جنگ زمینی اوج درماندگی این رژیم را نشان می دهد.

از سوی دیگر، منابع فلسطینی از ادامه شلیک موشکهای مقاومت به عسقلان و دیگر شهرک های صهیونیستی نشین خبر دادند.کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی به اصابت مستقیم موشک به اسدود اشاره کرد.

منابع بیمارستانی فلسطین آمار شهدا را 208 نفر و مجروحان را 1550 نفر از آغاز جنگ علیه غزه اعلام کردند.

۱۵:۳۸ نشست أبومازن و رهبران حماس در قاهره در خصوص آتش بس در غزه

“نبیل شعث”  یکی از اعضای کمیته مرکزی جنبش فتح، در یک کنفرانس مطبوعاتی  اعلام کرد که “أبومازن” رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین قرار است امروز با هدف دیدار با رهبران حماس به  قاهره سفر کند.

وی افزود:  أبومازن در سفر خود به قاهره قرار است  با ” خالد مشعل” رئیس دفتر سیاسی حماس و “موسی أبومرزوق” یکی از رهبران این جنبش  دیدار و در خصوص شرایط برقراری آتش بس در غزه گفتگو کند.

۱۵:۱۸ شروط مقاومت برای آتش بس در نوار غزه چیست؟

پایگاه صهیونیستی معاریو با انتشار گزارشی مشروح مطالبات جنبشهای جهاد و حماس را برای برقراری آتش بس طولانی مدت با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

در این گزارش تصریح شده است که شروط مقاومت برای برقراری آتش بس به مدت 10 سال، به صورت رسمی به برخی از میانجیگران اعلام شده است.

این شرایط به شرح زیر است:

1-ایجاد یک بندر بین المللی، با نظارت عوامل بین المللی.

2-ایجاد فرودگاه بین الملی در نوار غزه.

3-رفع  کامل محاصره از نوار غزه  و ورود کالا و سیمان به غزه.

4- عدم مداخله در امور داخلی فلسطین از جمله برگزاری انتخابات و تشکیل دولت و مسائلی از این دست.

5-صدور مجوز برای صید ماهی در دریای مدیترانه تا مسافت 10 کیلومتر دورتر از ساحل غزه.

6-صدور مجوز کشاورزی در زمینهای زراعی برای ساکنان محلی واقع در نقاط مرزی.

7- صدور مجوز ورود ساکنان غزه به مسجد الاقصی.

8- آزادی اسرایی که اخیرا توسط نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شده اند.

9-بازگشایی کامل گذرگاه رفح تحت نظارت بین المللی.

10- عدم نقض حریم هوایی غزه توسط جنگنده ها و هواپیماهای اسرائیلی.

۱۴:۴۰ رئیس اسبق موساد خواهان مذاکره میان رژیم صهیونیستی و حماس شد

“افرایم هالیوی” رئیس اسبق سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) در گفتگو با شبکه سی ان ان آمریکا از مقامات رژیم صهیونیستی خواست که با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس وارد مذاکره شوند.

وی گفت: مذاکره با حماس گزینه خوبی نیست اما هر گزینه دیگری غیر از این نیز می تواند بدترین گزینه باشد.

وی افزود: ما پیش از این نیز با حماس وارد جنگ شده ایم اما این درگیریها با توافقات و اقدامات صورت گرفته به پایان رسیده است.

۱۳:۲۵ ناگفته های جدید از طرح قاهره برای آتش بس در غزه

روزنامه صهیونیستی هاآرتص با انتشار گزارشی اعلام کرد که طرح پیشنهادی قاهره برای برقراری آتش بس در نوار غزه بر مبنای طرح پیشنهادی “أبومازن” رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و با مشارکت چند نفر از  نمایندگان رژیم صهیونیستی تنظیم شده است.

به موجب این گزارش، مصر و رژیم صهیونیستی تمایلی برای مداخله آمریکا برای آتش بس در غزه نداشتند و به همین علت اقدام به تنظیم طرحی برای برقراری آتش بس در غزه نموده و به سرعت آن را ارائه کردند.

۱۱:۴۰ حماس: می توانیم ماهها مقاومت کنیم/ طرح قاهره بر پایه منطق تسلیم و شکست مقاومت ترسیم شده است

“أسامه حمدان” مسئول روابط خارجی حماس در گفتگو با شبکه الجزیره، در واکنش به تهدیدات رژیم صهیونیستی بر تشدید حملات تأکید و اعلام کرد: مردم فلسطین آماده هستند تا ماهها در مقابل حملات رژیم اسرائیل مقاومت کنند.

حمدان افزود: طرح پیشنهادی مصر برای آتش بس، طرحی است که منطق و اساس آن بر پایه  شکست و تسلیم مردم فلسطین است و ما حاضر به پایان این جنگ نیستیم مگر اینکه شرایطی را که برای برقراری آتش بس اعلام کردم محقق شود.

حمدان خاطر نشان کرد: موشکهایی که مقاومت در اختیار دارد در مقایسه با موشکهایی که کشورهای عربی از آمریکا خریداری می کنند بسیار ارزانتر است و ما تنها ظرف چند ساعت می توانیم موشک بسازیم.

۱۱:۳۰ هزینه های جنگ غزه روزانه 110 میلیون شیکل است

روزنامه هاآرتص چاپ رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که هزینه یک روز جنگ این رژیم در نوارغزه بالغ بر 110 میلیون شیکل است و طی 7 روز نخست جنگ اخیر غزه 770 میلیون شیکل هزینه برای رژیم اسرائیل رقم خورده است.

این روزنامه در ادامه نوشت که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی طی روزهای آتی خواستار در نظر گرفتن چنین بودجه ای خواهد شد. در ادامه گزارش به خسارت های مالی اسرائیل در نتیجه جنگ غزه اشاره و اعلام شده است: 60 درصد سفرهای توریستی به اسرائیل لغو شده است و همچنین میزان فروش در مراکز تجاری حدود 70 درصد کاهش داشته است.

۱۱:۰۹ حماس: آمریکا شریک جنایات اسرائیل در غزه است/برگزاری تظاهرات ضد صهیونیستی در ایسلند

“سامی أبو زهری” سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در فیس بوک نوشت: اظهارات اخیر مقامات آمریکایی در خصوص حمایت از حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه، به معنای حمایت آشکار از ادامه جنایات رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین است و به این ترتیت آمریکا شریک جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است.

از سوی دیگر خبرگزاری فلسطینی سما از برگزاری تظاهرات ضد صهیونیستی در “ریکیاویک” پایتخت ایسلند خبر دادند.

۱۰:۲۱ برکناری معاون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به دلیل اذعان به شکست در غزه

“بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که قصد دارد “دانی دانون” معاون وزیر جنگ و یکی از اعضای کنیست (پارلمان رژیم صهیونیستی) را به دلیل انتقادات شدید وی از سیاستهای نتانیاهو، از سمت خود برکنار کند.

دانون روز سه شنبه عملیات نظامی رژیم صهیونیستی را در غزه شکست خورده توصیف کرده بود که این امر بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت.

۱۰:۱۳ اسرائیل مجبور به تعظیم در برابر مقاومت فلسطین شد

“آویخای رونتساکی” از خاخام های مطرح اسرائیلی با انتقاد از تصمیم کمیته امنیتی کابینه اسرائیل در پذیرش آتش بس پیشنهاد شده توسط مصر، اعلام کرد: پذیرش آتش بس در غزه، به معنای تعظیم کامل اسرائیل در برابر مقاومت فلسطین است.

وی افزود: برای گروههای مقاومت فلسطین به ویژه حماس این مسئله مهم نیست که موشکهایش چند نفر را کشته ساخت، آنها تصویری از وضعیت روانی اسرائیلیها در اذهان ایجاد کرده اند که در حال فرار به سوی پناهگاهها هستند.

این خاخام اسرائیلی افزود: تصمیم کابینه امنیتی در زمینه پذیرش آتش بس، باعث می شود روحیه جنگاوری نیروهای مقاومت فلسطین تقویت شود.

۰۹:۲۵ اسرائیل نماد واقعی تروریسم در منطقه است/ با رئیس جمهور ایران درباره غزه در تماس هستیم

“رجب طیب اردوغان” نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه، با اشاره به بمباران غزه توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی، تاکید کرد: اسرائیل نماد واقعی تروریسم در منطقه است.

وی در جمع اعضای حزب متبوعش با انتقاد شدید از حملات علیه غزه ، تاکید کرد: اسرائیل به اقدامات تروریستی خود در سطح منطقه  تمامی قوانین و موازین بین المللی را نقض کرده است و طرفی هم نیست که از اسرائیل بخواهد جنگ را متوقف کند.

اردوغان تاکید کرد: این سیاستهای استبدادی و یکجانبه تا ابد پایدار نمی ماند و همه مستبدها دیر یا زود نتیجه اقدامات خود را خواهند دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.