شنبه، ۲۵ مرداد ۹۳ - ۰۵:۲۹

سلامت نیوز: سازمان جهانی بهداشت (WHO) در آخرین گزارش از مبتلایان به ویروس ابولا تعداد آنان را 2127 نفر در غرب آفریقا اعلام…

سلامت نیوز: سازمان جهانی بهداشت (WHO) در آخرین گزارش از مبتلایان به ویروس ابولا تعداد آنان را 2127 نفر در غرب آفریقا اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، تعداد مبتلایان و افراد مشکوک به ابتلا به این ویروس مرگبار در گینه، لیبریا، نیجریه و سیرالئون به 2127 نفر رسیده که از این بین 1145 تن جان خود را از دست داده‌اند.

آمار منتشر شده توسط سازمان جهانی بهداشت حاکی از آن است که سیرالئون با 810 مورد ابتلا، بیشترین آمار مبتلایان را داشته و لیبریا با 413 مورد مرگ، بیشترین شمار قربانیان این بیماری را به خود اختصاص داده است.

چهارشنبه هفته گذشته سازمان جهانی بهداشت نشستی بین‌المللی را با گروهی از نمایندگان و کارشناسان خود برگزار کرد تا طرحی از این بحران به منظور اتخاذ تصمیمی صحیح و به موقع برای خاتمه دادن به شیوع ابولا ارائه شود.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، طبق پیش‌بینی سازمان بین‌المللی پزشکان بدون مرز شیوع ابولا تا شش ماه آینده ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *