شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۱۵

حجت الاسلام ˈ عسگر دیرباز ˈ ، شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سینمای هالیوود و در کنار آن دشمنان…

حجت الاسلام ˈ عسگر دیرباز ˈ ، شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سینمای هالیوود و در کنار آن دشمنان اسلامی و انقلاب، تمام تلاش خود را بکار بسته اند تا با تولید فیلم های ضد ایرانی چهره ای خشن و خشونت طلب از ملت ایران به جهان نشان دهند.

وی اظهار کرد: هر روز که می گذرد تلاش آنها شتاب بیشتری می گیرد و بر تعداد فیلم های ضد ایرانی افزوده می شود در این فیلم ها، ایرانی در اوج بی فرهنگی و عقب ماندگی به سر می برد.

رییس دانشگاه جامع قم ادامه داد: نشانه گرفتن مقدسات اسلامی و به تصویر کشیدن آنها در فیلم ها بخش دیگری از برنامه های آنهاست و سینمای هالیوود در این فیلم ها مسائلی را به عنوان حقوق بشر معرفی می کند که مخالف اعتقادات بیش از یک میلیارد مسلمان بوده و شرع مقدس اسلام آنها را مردود شناخته است.

عضو خبرگان رهبری گفت: دشمنان با دخل و تصرف در آیات قرآنی و بیان مطالب ساختگی سعی می کنند ملت ایران و مسلمانان را تروریست معرفی کنند.

وی با بیان اینکه هدف بزرگ سینمای هالیوود دین زدایی است گفت: برای او مسلمان و مسیحی فرقی نمی کند هالیوود حتی آئین مسیحیت را به شکل وارونه مطرح می کند تا دین دیگری متولد شود.

حجت الاسلام دیرباز با بیان اینکه در جنگ جدید دشمن، تنها سلاحی که خواهد توانست به مقابله با برنامه های ضد ایرانی بپردازد زبان هنر است، با هنر است که دانشمندان، اندیشمندان و هنرمندان می توانند با تولید فیلم های ارزشمند در مورد زندگی نبی مکرم اسلام ، هدف مبارزات او و همچنین ائمه معصومین (ع) ذهن جهان را به حرکت در آورند.

وی افزود: هنر می تواند مهر باطلی بردروغ پردازیهای رسانه های غربی زده و حقیقت اسلام اصیل را به دنیا نشان داده و احکام شرع اسلام را با زیباترین بیان به گوش جهانیان برساند.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: سینمای ما از ظرفیت و توانمندی بالقوه ای برخوردار است و بدون تردید با تکیه بر هنرمندان برجسته می تواند فیلم های در نقطه مقابل دروغ های بزرگ سینمای هالیوود بسازد.

حجت الاسلام دیرباز گفت: باید برای مبارزه در این جنگ سرمایه گذاری بیشتری صورت گرفته و انگیزه ساخت فیلم با محتوا در فیلم سازان تقویت شود.

وی افزود: در هشت سال دفاع مقدس با جنگی مواجه بودیم که صدای توپ و تانک و گلوله ها تمام ملت را بیدار کرده و به صحنه جنگ می کشاند حتی نوجوانان با توسل به زور راهی میدان های جنگ می شدند چرا که صدای گلوله ها و بمباران شهرها را همه دیده و می شنیدند ولی در جنگ جدید دشمن هیچ صدایی شنیده نمی شود و دشمن آهسته و آرام حرکت کرده و بسیار خزنده می خواهد پایه های نظام را متزلزل کند.

رییس دانشگاه جامع قم ادامه داد: سکوت در برابر توطئه های دشمنان و تلاش رسانه های غربی هرگز جایز نیست.

/ 1495/8135/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *