سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن مومنی بعد از ظهر سه شنبه در مراسم میلاد حضرت علی اکبر(ع) در مسجد جامع این…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن مومنی بعد از ظهر سه شنبه در مراسم میلاد حضرت علی اکبر(ع) در مسجد جامع این شهر ضمن اشاره به مقام والای آن حضرت و اهمیت دوران جوانی افزود: جوانانی که با همه امکاناتی که می شود در راه خطا و انحراف استفاده کرد، در راه خدا بهره می گیرد، جایگاه خوبی نزد خداوند خواهد یافت.

وی به اهمیت نزدیک بودن والدین به فرزندان مخصوصا در دوران جوانی اشاره و خاطر نشان کرد: اگر فاصله بین والدین و فرزندان در این دوران حساس شکل بگیرد و جوانان این مسئله را حس کنند، از خانواده دورتر شده و خطرات موجود در جامعه بیشتر آن ها را تهدید می کند.

امام جمعه موقت میامی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) بسیاری از امور مهم را به جوانان می سپرد تصریح کرد: حضرت علی اکبر (ع) به عنوان اسوه جوانان، نزدیکترین فرد در صورت و سیرت به پیامبر اکرم(ص) است و می توان از ایشان به عنوان یکی از انسان های کامل در کنار ائمه اطهار (ع) نام برد.

مومنی در خاتمه عنوان کرد: عبادت در جوانی، علم و شهادت سه فضیلت هستند که هر انسانی اگر آن ها را داشته باشد مایه سعادت ابدی او خواهد شد و حضرت علی اکبر (ع) این سه ویژگی را داشت.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.