سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۳۷

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، سیدصفدر حسینی در نشست با جمعی از استانداران، گفت: نقش استانداران در توسعه استان ها، بهبود وضعیت…

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، سیدصفدر حسینی در نشست با جمعی از استانداران، گفت: نقش استانداران در توسعه استان ها، بهبود وضعیت فعلی اقتصاد و همچنین خروج از رکود، نقش مهمی است. صندوق نیز به این نقش واقف بوده و شرایط را برای آن ها فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اگر دولتی موفق بوده به دلیل عملکرد مجموعه استانداران و تحرک به وجود آمده توسط آنان در بدنه اقتصاد بوده است، افزود: صندوق توسعه ملی به عنوان یک پدیده نوظهور می تواند نقش مهمی در تحقق آرمان های قانون اساسی و اهداف سند چشم انداز ایفا نماید.

وی تأکید کرد که اولویت های مطرح شده در سیاست کلی اقتصاد مقاومتی، اولویت های جدی صندوق توسعه ملی است، ضمن آنکه صندوق توسعه ملی سعی دارد که آن ها را در مدیریت پرتفوی صندوق مورد توجه جدی قرار دهد.

به گفته وی، 80 درصد منابع صندوق توسعه ملی ارزی است و باید در طرح های اقتصادی که دارای توجیه فنی و مالی و اقتصادی است، سرمایه گذاری شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی اظهار داشت: نباید صندوق توسعه ملی به سرنوشت حساب ذخیره ارزی دچار شود و لذا یکی از اصول مهم و مستحکم ارائه تسهیلات اثربخش بودن و بازگشت منابع آن است، ضمن آنکه در انتخاب طرح ها باید دقت لازم و کافی بعمل آید. با توجه به کمیابی منابع، نباید به دنبال طرح های خرد و بی تأثیر و کم فایده بود.

اقتصام(1)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.