چهارشنبه، ۳۰ تیر ۹۵ - ۰۹:۵۹
اسپکتور هوشمند تشخیص رنگ و فونت

شناسایی رنگ و فونت با اسپکتور هوشمند در حالی امکان پذیر شده که معمولا یکی از مشکلات رایج دوستداران رنگ و فونت این…

شناسایی رنگ و فونت با اسپکتور هوشمند در حالی امکان پذیر شده که معمولا یکی از مشکلات رایج دوستداران رنگ و فونت این است که عاشق یک رنگ یا فونت در دنیای واقعی می شوند اما هیچ راهی برای شناسایی آن ندارند. خوشبختانه طراح «فیونا اولری» یک راه برای فهرست کردن رنگ ها و فونت هایی که در دنیای واقعی می بینید پیدا کرده است. او دستگاه اسپکتور دستی را ساخته که تنها با یک کلیک می تواند رنگ و فونت مورد نظرتان را شناسایی کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

اسپکتور هوشمند وقتی به وجود آمد که اولری از پروژه های چاپ بر روی کامپیوتر خود ناامید شده بود و آن چیزی که روی صفحه نمایش می دید با چاپ نهایی یکی نبود. تصوری که از مقیاس تایپوگرافی و رنگ داشت با آن چه که در نهایت می دید تفاوت زیادی داشت. از همین جا بود که این ایده به ذهنش رسید.

اسپکتور هوشمند، این گجت کاربردی هنوز در مراحل اولیه است اما تکنولوژی آن امیدوار کننده است. این دستگاه یک دوربین دارد که از نمونه ها عکس می گیرد و سپس یک الگوریتم آن را به اطلاعات قابل استفاده ترجمه می کند. مثل ارزش های RGB/CYMK رنگ ها. در مورد فونت سنسور می تواند به دقت نام، اندازه، فاصله، برجستگی و حتی جایی که می توانید آن را خریداری کنید را مشخص کند. در نسخه فعلی دستگاه محدودیت اندازه دارد و فقط می تواند فونت هایی در اندازه ۴۸ یا کمتر را تشخیص دهد.

با هم در میهن پست تصاویری از اسپکتور هوشمند تشخیص رنگ و فونت را تماشا می کنیم

[highlight]منبع: digitaltrends[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *