شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۴۶

حساسیت غذایی  سیستم ایمنی کودک شما است واکنش های بد را به یک پروتئین معمولا بی ضرر در غذا بوجود می آورد، و…

4771 orig4

حساسیت غذایی  سیستم ایمنی کودک شما است واکنش های بد را به یک پروتئین معمولا بی ضرر در غذا بوجود می آورد، و آن  با تولید آنتی بادی مبارزه میکند. اگر کودک شما حساسیت غذایی دارد، او به احتمال زیاد  علائم تنها چند دقیقه پس از مواد غذایی مشخص می شود

زمانی که کودک شما از شیر به سمت غذاهای مایع حرکت میکند شما باید خوشحال باشید که او یاد گرفته موز را دوست داشته باشد یا دیدن سبزیجات در زمان غذا او را هیجان زده میکند. هرچند، هیجان انگیز است که بدانید کدام غذاها میتوانند اولین باشند یا کدام غذاها در ابتدا میتوانند خطرناک باشند، حساسیت غذایی می تواند شروع ظاهری در کودکان داشته باشد، بنابراین بسیار مهم است که والدین آموزش ببینند تا بتوانند علایم را به سرعت تشخیص بدهند.

چگونه

1-غذا را برای یک وعده تهیه کنید. اگر کودک شما یک واکنش آلرژیک داشته باشد شما به آسانی می توانید از روی مواد غذایی مشخص علت آن را تشخیص بدهید.

2-کودک خود را به مدت یک ساعت بعد از خوردن غذا برای دیدن نشانه ای از واکنش آلرژیک تماشا کنید. تعدادی از علایم عمومی، شامل کهیر، تاول، جوش و تورم صورت، زبان یا لب ها است. کودک شما ممکن است تنها مشکل تنفسی داشته باشد. اگرچه کودک شما قادر به گفتن اینکه چه حسی در گلو دارد نیست بنابراین او شروع به خس خس و سرفه می کند.

3-کودک خود را در مورد مسایل گوارشی نیز مشاهده کنید. بعضی از واکنش های آلرژیک باعث ناراحتی های گوارشی می شوند مثل اسهال و استفراغ. کودک شما اگر احساس تهوع و گاز دار شدن معده داشته باشد نمی تواند بیان کند اما او شروع به داد و بیداد می کند.

4771 orig5

4-زمانی که کودک شما از مواد آلرژیک عمومی غذا میخورد توجه ویژه داشته باشید. این موارد شامل شیر گاو، تخم مرغ، دانه های درختی مثل گردو و بادام هندی، بادام زمینی، سویا، گندم، ماهی و میگو است. هر غذا یا ذره غذایی می تواند باعث آلرژی شود اما این موارد بسیار عمومی هستند.

5-از دکتر اطفال کودکتان بخواهید تست آلرژی برای شما بنویسد. موارد آن شامل شمارش سلول های خونی و تست پوستی است که اگر کودک شما واکنش آلرژیک را نشان داده باشد، مقدار کوچکی از آلرژن های عمومی را در کودک نشان می دهد.

نوشته های مرتبط :

 1. در اطفال آلرژی غذایی چگونه بوجود می آید؟
 2. شناسایی 8 هزار گونه گیاهی و دارویی در کشور
 3. کودکان ایرانی به چه مواد غذایی آلرژی دارند
 4. مواد غذایی که برروی ضریب هوشی کودک تاثیرگذارند
 5. به کودک دو ساله خود چه غذایی بدهیم و چه غذایی ندهیم
 6. راههای شناسایی اختلالات رفتاری کودک
 7. آلرژی غذایی – علائم، شایع و درمان
 8. توصیه های غذایی برای مادرانی که کودک دو ساله دارند
 9. از کجا بدانیم دچار آلرژی شده ایم؟
 10. چه مواد غذایی بخوریم تا دچار آلرژی های فصلی نشویم؟
 11. اگر کودک بد غذایی داشته باشیم چکار کنیم
 12. بد غذایی کودک ، از علل تا درمان
 13. بهترین مواد غذایی برای درمان گلو درد کودک
 14. روش هایی برای یاد دادن عادات غذایی به کودک
 15. رشد کامل کودک با استفاده از این رژیم غذایی
 16. از کجا بدانیم کودک به شیر حساسیت دارد؟
 17. چگونگی انتخاب جنسیت کودک از طریق مواد غذایی
 18. مختصری از بیماری آلرژی
 19. راهی برای مشکل بد غذایی کودک
 20. نقش آهن در تغذیه کودک

YARPP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *