جمعه، ۲۱ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۴

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان ایلام از شناسایی 9 آسیب اجتماعی در این استان خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه…

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان ایلام از شناسایی 9 آسیب اجتماعی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه ایلام، علی گهرسودی در پنجاه و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی ایلام اظهارکرد: تاکنون پنج آسیب فرهنگی و اجتماعی در استان توسط این شورا شناسایی شد که با اضافه‌شدن چهار مورد از طرف استانداری این آسیب‌ها به 9 مورد افزایش یافته است.

وی این آسیب‌ها را رواج بدحجابی، طلاق، فساد اداری، ضعف نظام آموزشی، مصرف بی‌رویه موادمخدر، آسیب‌های ناشی از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مانند اینترنت و ماهواره، خشونت، حاشیه‌نشینی و اعتیاد عنوان و تصریح کرد: شناسایی و مطرح کردن آسیب‌ها به منزله وجود بحران در استان نیست چرا که برخی از این آسیب‌ها در مقایسه با استاندارد کشوری در حد پایین‌تری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام ادامه‌داد: نباید پایین بودن درصد این آسیب‌ها موجب بی‌اهمیتی به آنها شود و به همین دلیل این آسیب‌ها مطرح و در دستور رسیدگی قرار گرفته‌اند.

گهرسودی ازدستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی عضو این شورا خواست برای مقابله و کاهش این آسیب‌ها با برنامه‌ریزی مناسب و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی مشارکت لازم داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.