پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۶:۲۷

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از تهیه و تدوین شناسنامه فرهنگی اجتماعی گیلان خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از تهیه و تدوین شناسنامه فرهنگی اجتماعی گیلان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، یونس رنجکش در کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی استان گیلان گفت: یکی از ضرورت‌های برنامه ریزی داشتن اطلاعات کافی از ظرفیت‌ها و امکانات موجود است تا براساس آن بتوان با بهره گیری مناسب از این استعدادها زمینه‌های توسعه را فراهم کرد.

وی یادآور شد: بر این اساس اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان طی برنامه ریزی‌های خود تلاش دارد تا اقدام به تدوین شناسنامه اجتماعی فرهنگی استان نماید و در این رابطه با ارائه فرم‌های مشخصی به فرمانداری‌ها و دستگاه‌های مربوطه از آنها خواسته شده است تا نسبت به تکمیل ظرفیت‌ها و چالش‌های موجود و پیش بینی برنامه‌های آتی اقدام کند‌.

رنجکش اضافه کرد: باتوجه به اینکه یکی از محورهای مهم تدوین برنامه ششم توسعه، بحث توسعه اجتماعی است برای رسیدن به جایگاه مطلوب گیلان نیازمند داشتن اطلاعات کافی برای برنامه ریزی است.

وی ادامه داد: گیلان ظرفیت‌های فرهنگی اجتماعی بسیاری دارد که اغلب این ظرفیت‌ها به دلیل عدم شناخت کافی مغفول مانده است.

به گفته رنجکش، دستگاه‌های اجرایی فرهنگی – اجتماعی نقش مهمی در شناسایی این ظرفیت‌ها و معرفی آن برای برنامه ریزی دارند.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان خواستار همکاری بیشتر مسئولان مربوطه و همچنین مراکز دانشگاهی در این زمینه شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های فرهنگی اجتماعی باید با برنامه‌های فرهنگی اجتماعی مناسب اقدام کنیم.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *