چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۱۱:۰۹

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان گفت: عمده‌ غرق‌شدگی‌ها در استان به علت شنا کردن در نقاط غیرمجاز و شنا ممنوع رخ…

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان گفت: عمده‌ غرق‌شدگی‌ها در استان به علت شنا کردن در نقاط غیرمجاز و شنا ممنوع رخ می‌دهد.

دکتر «شهریار میرخشتی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌، منطقه‌ی خوزستان، اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن در فصل تابستان و گرمای هوا هم‌چنین وجود دریا در جنوب استان، وجود کانال‌های آب و رودخانه‌های متعدد در خوزستان، از این مکان‌ها برای شنا کردن بسیار استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: با این شرایط، نقاط غیرمجاز برای شنا در استان بسیار وجود دارد و بسیاری با بهانه‌ی کمبود امکانات، شنا کردن در این نقاط را ترجیح می‌دهند اما با توجه به خطر غرق‌شدگی لازم است از شنا کردن در نقاط شنا ممنوع خودداری کنند.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان افزود: من، مدرس نجات غریق هستم و حساسیت بر این موضوع بسیار وجود دارد بنابراین به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم مراقب فرزندان خود برای شنا در رودخانه‌ها، کانال‌های آب و دیگر این امکان‌ها باشند.

وی تصریح کرد: باید بدانید که حتی آشنایی کامل با فنون شنا هم نمی‌تواند علت محکمی برای شنا در نقاط غیرمجاز باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *