پنجشنبه، ۲۰ اسفند ۹۴ - ۱۰:۰۶

شنا ۸ هزار کیلومتری یک پنگوئن برای دیدار با مردی که جانش را نجات داده این روزها در رسانه های جهان بازتاب زیادی…

شنا ۸ هزار کیلومتری یک پنگوئن برای دیدار با مردی که جانش را نجات داده این روزها در رسانه های جهان بازتاب زیادی داشته است.در این میان سال ۲۰۱۱ بود که ژائو پریرا د سوزا، اهل ریو دژانیروی برزیل، پنگوئنی که آغشته به قیر و روغن بود را نجات داد. حالا بیش از ۴ سال از آن ماجرا می‌گذرد و پنگوئن که حالا نامش “دین دیم” است.با میهن پست همراه شوید.

شنا ۸ هزار کیلومتری یک پنگوئن برای دیدار با پیرمرد ماهیگر هر سال مصاف با ماه ژانویه در حالی انجام می شود که این پنگوئن قدر شناس هزاران مایل را شنا می کند تا از جنوبی ترین نقطه قاره آمریکا به برزیل برسد و ناجی خود ملاقاتی عاشقانه داشته باشد. این در حالی است قانون ممنوعیت نگهداری پنگوئن در برزیل از جانب طرفداران حیات وحش به شدت اجرا می شود.

این در حالی است که پنگوئن ماژلانی آمریکای جنوبی نه تنها با پیرمرد ملاقاتی خاص انجام می دهد بلکه تا آخر فوریه نیز پیش او می ماند. دین دیم از نژاد پنگوئن‌های ماژالانی است و در سواحل آرژانتین و شیلی زندگی می‌کنند.

این پیرمرد ماهیگیر می گوید : دین دیم هیچ تفاوتی با فرزندانش ندارد و او را به اندازه آن ها دوست دارد، وی در خصوص ماندن این پنگوئن به تلویزیون محلی گفته است که هیچ کس به جز خودم حق تماس با این پنگوئن را ندارد و فقط من او را در کنار خودم نوازش می کنم و به او ماهی ساردین می دهم.

با هم در میهن پست تصاویر و ویدیویی جالب از این ملاقات عاشقانه را تماشا می کنیم.


منبع:boredpanda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.