پنجشنبه، ۰۹ مرداد ۹۳ - ۰۵:۲۵

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈسیدامیر حسینی جوˈ چهارشنبه شب در ستاد ساماندهی سواحل شهرستان، افزود: اکنون با بازدیدهای متعددی که از مبادی…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈسیدامیر حسینی جوˈ چهارشنبه شب در ستاد ساماندهی سواحل شهرستان، افزود: اکنون با بازدیدهای متعددی که از مبادی ورودی و خروجی و محدوده ساحلی این شهرستان صورت گرفت متاسفانه به جای نصب تابلوهای فرهنگی و هشداردهنده با هدف افزایش سطح آگاهی مسافران استفاده کننده از سواحل شاهد تابلوهایی که بیشتر جنبه اقتصادی دارد درمنطقه بوده ایم.

وی با تاکید برآن که اعضای ستاد ساماندهی سواحل باید در ارائه آماردرست و بموقع شمارغرق شدگان در دریا و برخورد با نابهنجاری ها در سواحل به طور جدی این موضوع را پیگیری کنند ، ادامه داد : مسوولان به گونه ای عمل نکنند تا با دادن آمارنادرست غرق شدگان خدای ناکرده مدیریت اجرایی شهرستان زیر سووال برود.

وی به برگزاری جلسات متعدد ستاد اجرایی ساماندهی سواحل در استان در ماه های اخیر اشاره کرد و گفت : آمارهای ارائه شده به دبیرخانه ستاد ساماندهی سواحل نشان می دهد که ازابتدای فصل شنا تاکنون دستکم 24 تن در دریای خزر محدوده ساحلی مازندران غرق شدند که از این شمار دونفرشان درساحل این شهرستان غرق شدند.

فرماندارعباس آباد گفت : هم اکنون براساس گزارش های دریافتی از منابع رسمی ، شمارغرق شدگان دراین مدت نسبت به مشابه سال گذشته حدود 70 درصد کاهش داشته است.

فصل شنا هرسال از 17 ماه خرداد آغاز می شود و تا پایان شهریور ادامه می یابد.

حسینی جو همچنین شمار نجات یافته گان از خطر ناشی از مرگ حتمی غرق شدن در آب های ساحلی این شهرستان را دستکم 80 تن اعلام کرد و گفت : هویت دستکم 20 تن از افراد نجات یافته دربیرخانه ستاد ساماندهی سواحل استان ثبت شده است.

وی همچنین با اشاره به مصوبه اخیر ستاد ساماندهی سواحل مبنی برآنکه جابه جایی مسافران دردریا به وسیله جت اسکی و یا قایق های مسافری باید با هماهنگی نیروی انتظامی و دریابانی انجام گیرد ، برای تحقق این مهم از مسوولان نهاد مربوط بویژه اداره ورزش و جوانان خواستارهمکاری بیشترشد.

شهرستان عباس آباد با برخورداری از طول حدود 25 کیلومتر محدوده ساحلی درغرب مازندران واقع است.ک/2

624/1535/608

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.