شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۲۲

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ،محمد سهیلی در ارتباط با درآمد پایدار اظهار داشت: از زمانی که قرار شد شهرداری‌ها خودگردان اداره…

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ،محمد سهیلی در ارتباط با درآمد پایدار اظهار داشت: از زمانی که قرار شد شهرداری‌ها خودگردان اداره شوند بنابراین بود که از سوی دولت لایحه‌ درآمدهای شهرداری ارائه شود که متاسفانه تا به امروز این اقدام صورت نگرفته است.

وی بیان داشت: شهرداری‌ها نه تنها در بحث مالیات بر ارزش افزوده بلکه مالیات‌هایی که شهروندان پرداخت می‌کنند باید سهم داشته باشند که این سهم در کشورهای مختلف بین 40 تا 60 درصد است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد ادامه داد: علاوه بر آن در اصل 174 قانون برنامه پنجم توسعه که در ارتباط با نظام درآمدهای پایدار شهرداری‌ها است، تعیین کننده آن را شوراهای شهر و شهرداری‌ها تعیین کرده است.

سهیلی تصریح کرد: نظام درآمدهای پایدار را باید شوراهای شهر تصویب کنند که در این ارتباط نیز قرار است کارهای تحقیقاتی انجام شود و امیدواریم فروش امتیازات شهر را کاهش و درآمدهای پایدار را افزایش دهیم.

سهیلی اضافه کرد: کسانی که از امتیازات شهر بهره‌مند می‌شوند به‌ویژه نسبت به برخورداری و استفاده از امکانات شهری باید هزینه‌های شهر را بپردازند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: یکی دیگر از مسائلی که شورای شهر به دنبال آن است بحث بهای خدمات شهروندی است که مشخص کند براساس خدمات مستقیم و غیرمستقیم شهرداری به شهروندان چه بهایی باید پرداخت شود.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.