شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۵

به گزارش خبرنگار مهر، صادق نجفی ظهر شنبه در  همایش  هیئات های مذهبی استان گفت:برگزاری با شکوه عزاداری ها به خصوص در ایام…

به گزارش خبرنگار مهر، صادق نجفی ظهر شنبه در  همایش  هیئات های مذهبی استان گفت:برگزاری با شکوه عزاداری ها به خصوص در ایام محرم، از مهم ترین شاخصه های مردم غیرتمند و مومن تبریز بوده است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مداحان و شعرای آیینی نقش بسیار مهمی در ماندگاری این شاخص دینی داشته اند اظهار داشت: شهرداری کلانشهر تبریز در کنار سایر سازمان ها و نهادها سعی می کند که از تمامی امکانات خود در این زمینه استفاده کند.

نجفی در همین راستا اظهار داشت: معاونت فرهنگی شهرداری تبریز موظف شده است که چهره شهر را از ابتدای محرم سالجاری تا پیان ماه صفر ، متناسب با عزاداری، تزیین کند.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم افزایش وحدت مسلمانان در شرایط حساس کنونی تصریح کرد: در اکثر برهه های تاریخی، بزرگترین ضربه به اسلام توسط افراطیون وارد شده است و دسته جات حسینی باید تلاش کنند که از ذکر مطالب تفرقه انگیز خودداری کنند.

 نجفی در بخش پایانی سخنان خود خطاب به مداحان هیئات حسینی استان گفت: هر کجا احساس کردید که شهرداری تبریز می تواند بر ای بهتر و با شکوه تر برگزار شدن عزاداری ها کمک کند حتما به معاونت فرهنگی شهرداری کلانشهر تبریز منعکس کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *