سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۲

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمدعلی طالبی امروز در نشست خبری با خبرنگاران سبزوار اولویت اول شهرداری را سرمایه گذاری ، سرمایه پذیری…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمدعلی طالبی امروز در نشست خبری با خبرنگاران سبزوار اولویت اول شهرداری را سرمایه گذاری ، سرمایه پذیری و مشارکت دانست و افزود : ساز و کار حمایت از سرمایه گذاران در شهرداری سبزوار با تاسیس دفتر سرمایه گذاری فراهم شده است .

وی اظهار داشت : اگر بخواهیم سبزوار را بهشت سرمایه گذاران کنیم بایستی همدلی ، همکاری ، تدبر و هر آنچه که سرمایه گذاران به عنوان سود از آن نام می برند ،مدنظر قرار دهیم.

وی گفت : امنیت و سود سرمایه دو عنصر مهم برای سرمایه گذار است که در صورت فراهم شدن این دو عامل از همه مناطق امکان سرمایه گذاری فراهم می شود.

وی با بیان اینکه ساز و کار همراهی و همگامی با سرمایه گذاران تنها برعهده شهرداری نیست و همه سازمان ها بایستی این سازوکار را فراهم کنند ، افزود : مشارکت ، سرمایه گذاری و سرمایه پذیری مهمترین اهرم پیشرفت و توسعه سبزوار است.

وی در ادامه با اشاره به وجود 47 پروژه نیمه تمام در شهرداری سبزوار افزود : اکثر این پروژه ها از سال 91 آغاز شده و برخی از این پروژه ها به سال های 89 و 90 بر می گردد.

طالبی افزود : پروژه های با پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصد این شهر را در اولویت برای اتمام پروژه ها قرار داده ایم.

وی اظهارداشت : سعی کرده ایم اصلاح گونه با پروژه های نیمه تمام رفتار کنیم اما برخی از این پروژه ها ابهاماتی دارد که با تدابیر لازم در حال اتخاذ تصمیمات کارشناسی هستیم.

شهردار سبزوار گفت: امسال تمام پروژه های نیمه تمام به جز چند پروژه که ابهاماتی دارد به اتمام می رسد.

وی در ادامه کمبود پارکینگ را به عنوان یکی از معضلات شهرداری و مردم عنوان کرد و افزود : برای احداث پارکینگ برای دو منطقه بافت امیریه در محدوده کاروانسرای عظیم و پروژه باغ بدیعی مذاکرات انجام شده و در حال انعقاد قرارداد هستیم که طی یک ماه آینده این دو پروژه آغاز می شود.

وی ساخت و سازهای بی رویه را نیز یکی از چالش های جدی این شهر عنوان کرد و گفت : ادامه وضعیت قبلی به نفع هیچ کس نیست و حتی کسانی که این ساخت و سازها را می کنند از آن سودی نمی برند .

وی با تاکید بر کنترل ساخت و سازها ادامه داد : ساخت و سازهای بی رویه همانطور که آرام شروع شده آرام هم به کنترل درخواهد آمد.

شهردار سبزوار همچنین با اشاره به مشکل حاشیه نشینی در سبزوار هم گفت : سبزوار جزء 15 شهر حاشیه نشین کشور است که لایه ضخیمی از اسکان غیررسمی را تحمل می کند این لایه در منطقه شرق گسترده و در تمامی اطراف شهر وجود دارد .

طالبی با بیان اینکه 35 تا 40 هزار نفر اسکان غیررسمی در این شهر داریم که شامل 20 درصد از ساکنان سبزوار می شوند، افزود : در مناطق حاشیه نشین طرح تفضیلی معنا و مفهوم ندارد بنابراین باید بخشی از این مشکلات را با تشکیل معاونت اجتماعی کنترل کنیم .

وی در خصوص کمبود امکانات آتش نشانی سبزوار هم گفت : سازمان آتش نشانی بایستی کاملا حمایت شود.

وی با تاکید بر بروز کردن تجهیزات و تامین امکانات مورد نیاز سازمان آتش نشانی سبزوار گفت : بایستی از مشارکت خیران در حوزه آتش نشانی استفاده کنیم .

وی در خصوص احداث موزه تاریخی شهر هم با اشاره به آماده شدن مقدمات افتتاح، ابراز امیدواری کرد فاز اول موزه شهر سبزوار را در 27 اردیبهشت روز موزه افتتاح کنیم.

7495/7499/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.