سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۸

ˈابوالقاسم باقری ˈ روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با توجه به حادثه خیز بودن استان البرز، طبق…

ˈابوالقاسم باقری ˈ روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با توجه به حادثه خیز بودن استان البرز، طبق برنامه ریزی، بناها باید خارج از سه محدوده جغرافیایی ساخته شود.

وی ادامه داد: احداث بناها در مکانهای در معرض سیل ، گسل زلزله و سایر حوادث طبیعی خطر ساز است که این موضوع به عنوان نقشه راه باید مورد توجه شهرداری های البرز قرار گیرد.

باقری تاکید کرد: دراین زمینه تدوین وبررسی طرح جامع خطرپذیری استان البرزدر سه بخش سیل ، زلزله و خشکسالی ضروری است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با بیان اینکه پروانه های ساختمانی باید با در نظر گرفتن ایمنی مکان های ساخت از سوی شهرداری ها صادر شود، گفت: در ضوابط صدور پروانه نسبت به ساخت وساز در مکان های خطر ساز مانند قرار داشتن درمعرض سیل و زلزله هشدارداده شده است.

وی بیان کرد: مدیریت بحران استانداری البرز تلاش می کند تا با برنامه های پیشگیرانه ، از حوادث یا کاهش خسارات و تلفات احتمالی در حادثه ها جلوگیری کند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز افزود: شهرداری ها باید بر ساخت و سازها نظارت بیشتری کنند تا از حوادث احتمالی پیشگیری شود.

وی به یکی از موارد پیشگیرانه در استان البرز اشاره کرد و گفت : به عنوان مثال به بانک هایی که ساختمان های آنها شیشه ای است ، ابلاغ شده تا نسبت به ایمن سازی فضای فیزیکی این مکان ها اقدام لازم به عمل آورند.

باقری یکی دیگر از برنامه های مدیریت بحران استانداری البرز را اجرای طرح دوگانه سوز شدن سیستم گرمایش ادارات و نانوایی ها برای زمان نیاز اعلام کرد و افزود: تاکنون بخشی از این طرح اجرا شده است.ک/3

7410/ 691

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.