پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۰

صادق نجفی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، سال جاری را فرصت آزمون اساسی برای پیمانکاران طرف مشارکت شهرداری تبریز خواند. وی خاطرنشان کرد:…

صادق نجفی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، سال جاری را فرصت آزمون اساسی برای پیمانکاران طرف مشارکت شهرداری تبریز خواند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای 650 طرح عمرانی طبق زمانبندی مشخص، در گرو هماهنگی ایده آل پیمانکاران و متولیان عمرانی شهرداری های مناطق است.

شهردار تبریز گفت: عملکرد پیمانکاران طرف مشارکت شهرداری را به دقت زیر نظر داریم و در صورت مشاهده کمترین کوتاهی و تعلل، در ادامه همکاری هایمان با این پیمانکاران، تجدید نظر خواهیم کرد.

نجفی با بیان اینکه تبریز امروز، در دوره دگرگونی عمرانی است، اضافه کرد: همان طور که بارها تاکید کرده ایم، خواسته ما از طرح عمرانی، رسیدن به کیفیت ایده آل در کمترین زمان ممکن است و این دو فاکتور به هیچ وجه نباید بر دیگری تاثیر سوء بگذارد.

وی اظهار کرد: تعلل و رکود در اجرای طرح های عمرانی به بهانه رسیدن به کیفیت لازم، به اندازه نادیده گرفتن عنصر دقت و کیفیت برای بهره برداری زودرس ناپسند است.

شهردار تبریز با تاکید بر بهره گیری از ذوق و خلاقیت هنری در اجرای طرح های عمرانی افزود: متاسفانه این عامل اثربخش، سال های متمادی مورد غفلت واقع شده و به عنوان مثال امروز تقاطع های غیرهمسطح موجود در شهر، شکل و ساختار و کارکرد یکسانی دارند و این عامل موجب دلزدگی فضای شهر می شود.

نجفی گفت: طرح عمرانی، جزیی لاینفکی از شهر است که به مرور زمان، در هویت شهر ممزوج می شود، بنابراین در فرصت مطالعه و طراحی، نباید تنها به کارکرد عمرانی طرح ها توجه داشت بلکه باید جایگاه پروژه را به عنوان یک سازه اجتماعی که همواره در معرض دید مردم است، در نظر گرفت.

7233/587

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.