یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۱:۱۱

محمد حضرت پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این چشم انداز، باید بودجه سالانه شهر ارومیه در…

محمد حضرت پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این چشم انداز، باید بودجه سالانه شهر ارومیه در سال 1405 به عنوان افق این طرح باید به حدود 100 هزار میلیارد ریال برسد که کار بسیار سختی است.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین راههای تحقق این هدف مهم و اساسی، جذب سرمایه های خارجی و خارج از استان است که بخش مهمی از آن در سال جاری به خوبی محقق شده و توانسته ایم اعتماد مورد نظر سرمایه گذاران را بیش از پیش برای سرمایه گذاری در ارومیه جلب کنیم.

وی اظهار کرد: یکی از نمونه های بارز این جذب سرمایه گذاری، امضای تفاهمنامه با یک سرمایه گذار تهرانی به ارزش 10 هزار میلیارد ریال است که تحقق آن، در توسعه عمرانی شهر بسیار موثر است.

شهردار ارومیه همچنین با انتقاد از برخی جوسازی ها در خصوص سرمایه گذار ارومیه ای ساکن اربیل عراق و تلاش برای منصرف کردن شهرداری از جذب سرمایه این فرد گفت: همه ما باید به فکر توسعه ارومیه در ابعاد مختلف باشیم که مهمترین ستون این امر، سرمایه پذیری است.

حضرت پور در ادامه به وظیفه شهرداری برای خرید زمین و فروش آن در راستای درآمدزایی برای شهر اشاره کرد و افزود: در ماههای گذشته اقدامات خوبی در این خصوص صورت گرفته که خرید 30 هکتار زمین در یک بخش و 82 قطعه زمین دیگر از جمله این موارد است که سود بسیار خوبی را برای شهرداری ارومیه درپی داشت.

ارومیه 10 هزار و 500 هکتار مساحت دارد و با جمعیت حدود 670 هزار نفری، دهمین شهر پرجمعیت ایران به شمار می رود.

8136/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.