چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۱۳

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا ترک‌زاده صبح چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان تنگستان اظهار داشت: برگزاری باشکوه مراسم ارتحال امام خیمنی(ره) یک…

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا ترک‌زاده صبح چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان تنگستان اظهار داشت: برگزاری باشکوه مراسم ارتحال امام خیمنی(ره) یک ضرورت است که باید همه مسئولان همکاری لازم را داشته باشند و از همه ظرفیت‌های برای برگزاری باشکوه مراسمات این روز استفاده کنیم.

وی به اشتغال بخش عمده‌ای از مردم ساحل‌نشین شهرستان تنگستان به صیادی و تجارت اشاره کرد و بیان داشت: یکی از موضوعات مهمی که باید مورد توجه قرار بگیرد، نوسازی و بهسازی کرانه و پس‌کرانه و بهسازی ساختار فیزیکی اسکله‌ها است.

فرماندار شهرستان تنگستان به ظرفیت‌های این شهرستان در زمینه شیلات اشاره کرد و با تاکید بر لزوم ورود بخش خصوصی به اجرای طرح‌های آبزی‌پروری در این شهرستان ادامه داد: نخستین پروژه پرورش ماهیان دریایی با اعتبار 150 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی اجرا شد.

بهره‌برداری از طرح مخزن و آبرسانی در 29 روستای تنگستان

وی از بهره‌برداری از مخازن پنج‌هزار مترمکعبی روستاهای بخش مرکزی این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این مخازن در 29 روستای بخش مرکزی به بهره‌برداری خواهند رسید.

ترک‌زاده همچنین از بهره‌برداری 14 کیلومتر خط لوله در این روستاها خبر داد و بیان داشت: 28 میلیارد ریال برای اجرای این طرح‌ها در بخش اب هزینه شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان تنگستان 140 پروژه عمرانی نیمه‌تمام دارد، خاطرنشان ساخت: این پروژه‌ها مربوط به سال‌های قبل است که 230 میلیارد رسال در سال گذشته مصوب شد که 80 میلیارد ریال ان هزینه شد.

فرماندار شهرستان تنگستان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای اجرای این پروژه‌ها بیان داشت: 30 درصد از پروژه‌ها دارای پیشرفت فیزیکی هستند که امیدواریم با تخصیص اعتبار شاهد اجرای آنا باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.