چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۷:۴۷

معاون فرماندار شهرستان طارم از حضور “سیدابوالفضل رضوی” معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس‌جمهور در این شهرستان خبر داد. “توحید…

معاون فرماندار شهرستان طارم از حضور “سیدابوالفضل رضوی” معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس‌جمهور در این شهرستان خبر داد.

“توحید سلیمی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه زنجان، با بیان این مطلب، افزود: این شهر دارای 47616 نفر سکنه و نیز 95 روستای دارای سکنه است که از این میزان 8478 نفر جمعیت شهری و 38138 نفر جمعیت ساکن در نقاط روستایی هستند.

وی افزود: همچنین طارم شامل دو بخش مرکزی و چورزق است. طارم دارای بیش از 65نوع محصول باغی و زراعی بوده و از جمله محصولات باغی آن زیتون است که 45 درصد تولید کشور را به خود اختصاص داده است. دیگر محصولات باغی آن شامل انار، گیلاس و انجیر است.

این مسئول در رابطه با محصولات صیفی این شهرستان نیز اظهار کرد: برنج، سیر، گوجه‌فرنگی و توت‌فرنگی، از جمله محصولات صیفی این شهرستان است.

به گزارش ایسنا، رودخانه قزل‌اوزن بزرگ‌ترین رودخانه این شهر است و همچنین دارای 22 رودخانه فرعی و سرشاخه اصلی است. زمین زیر کشت این شهرستان 15135 هکتار است که شامل 14785 هکتار زیر کشت آبی و 350 هکتار کشت دیمی است.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان طارم دارای یک شهرک صنعتی به مساحت 65 هکتار است و از بزرگ‌ترین پروژه‌های در حال اجرای آن می‌توان به سد امام رضا(ع) اشاره کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.