یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۴:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، محمد فلاحی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات تعاونی مرغداران مریوان اظهار داشت: به دنبال اقدامات صورت گرفته در…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد فلاحی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات تعاونی مرغداران مریوان اظهار داشت: به دنبال اقدامات صورت گرفته در طول چند سال اخير شهرستان مريوان به قطب اصلي صنعت مرغداري در استان كردستان تبديل شده است و اين بهتريسن ظرفيت براي توسعه هر چه بهتر اين شهرستان به شمار مي رود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به لزوم توجه به رفع مشكلات صنعت مرغداري در شهرستان مريوان عنوان كرد: هیئت مدیره تعاونی مرغداران شهرستان مریوان می توانند با اتخاذ تدابیری ویژه در ارتقای چرخه صنعت مرغداری این شهرستان را بیش از گذشته فعال نمایند.

فرماندار شهرستان مريوان به مزيت مرزي بودن آن اشاره كرد و گفت: شهرستان مریوان باتوجه به دارابودن 110 کیلومتر مرز مشترک و همچنین پتانسیل های وسیع گردشگری می تواند یکی از مهمترین قطب های درآمدزایی برای این مرز و بوم واقع آید و همچنین تعاونی مرغداران می توانند از ظرفیت های موجود برای ارتقای سطح تولیدات مرغ در این شهرستان به منظور درامزایی بیشتر استفاده بهینه داشته باشند.

وي گفت: با ایجاد برنامه ریزی های دقیق و کامل می توان اقدام به توضیع گوشت مرغ و همچنین تخم مرغ در کشورهمسایه نمود و بازار آن کشور نیز به عنوان یک فرصت در اخطیار قرار گیرد.

فلاحي عنوان كرد: هرچند صنعت مرغداری در این شهرستان از رونق و رشد خوبی برخوردار است اما باید هیئت مدیره تعاونی مرغداران این شهرستان همراه و همگام با مسئولان برای رونق هرچه بهتر و بیشتر ان کوشا بوده و ضمن شناخت نقاط ضعف برای بالابردن میزان تولیدات اقدام نمایند.

وي اظهار داشت: دولت برای ارتقای سطح کیفی و کمی مرغدارای در شهرستان مریوان و ایجاد حمایت از آنها طرح ها و پروژه هایی را در دست اقدام خود دارد اما باید این نکته را نیز مورد توجه قرار داد که هیچ امری بدون همکاری هیئت مدیره این تعاونی موثر واقع نمی آید.

وی عنوان کرد: صنعت مرغداری در شهرستان از رونق و رشد مطلوبی برخوردار است و برنامه‌هایی برای حمایت هرچه بیشتر از این صنعت در دست بررسی است.

فلاحی افزود: به ایام و فصول سرد سال و بارش نزولات آسمانی رفته رفته نزدیک می شویم و از هم اکنون بر تمامی مسئولان و هیئت مدیره تعاونی مرغداران مریوان واجب است که به منظور تامین نیازهای این ایام اقدامات لازمه را انجام دهند تا در هنگام ورود سرما به منطقه دچار مشکل نشویم.

فرماندار مريوان همچنین از وجود بیش از 47 واحد مرغداری گازسوز در مریوان خبر داده و افزود: لازم است که برای ورود به فصل سرد سال تدابیری امنیتی خاص چیده شده تا از بروز مشکلات جلوگیری نمائیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که روزی بتوان تمامی واحدهای مرغداری این شهرستان را از داشت نعمت گاز بهره مند شوند و اظهار داشت: با ایجاد تفکراتی در زمینه رونق هرچه بهتر و بیشتر این صنعت از سوی تعاونی مرغداران و همراهی آنان با مسئولان ذیربط و همچنین ایجاد تسهیلا و تسهیل نمودن برخی از فعالیت های اداری از سوی مدیران سطح شهرستان امید است که بتوان این صنعت را در این شهرستان هرچه بهتر و بیشتر رونق بخشیم. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *