شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۵:۱۹

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید انصاری ظهر شنبه در مراسم کلنگ زنی نیروگاه زنجان 2، افزود:  استان زنجان در سال 85 مجوز 4…

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید انصاری ظهر شنبه در مراسم کلنگ زنی نیروگاه زنجان 2، افزود:  استان زنجان در سال 85 مجوز 4 نیروگاه را گرفته بود ولی به دلایلی عملیاتی نشد.

وی اظهار داشت: استان زنجان با اجرای پروژه های نیروگاهی طی دو سال آینده به مراکز اصلی تولید برق در کشور تبدیل خواهد شد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه این استان در رشته برق در مقطع دکترا و ارشد دانشجو فارغ التحصیل زیادی دارد، گفت: با اجرای این نیروگاهها مشکل اشتغال این فارع التحصیلان حل می شود.

انصاری تاکید کرد: بالای 65 درصد مصرف برق استان در بخش صنعتی است و در این میان فضای صنعتی و امروزی برق در استان در حال گسترش است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با کلنگ زنی و احداث نیروگاه های یک و چهار ظرفیت تولید برق در استان افزایش می یابد، گفت: هم اکنون هزار و 150 مگاوات برق مورد نیاز استان اعلام شده که با ساخت نیروگاههای جدید این امر محقق می شود.

استاندار زنجان، یاد آورشد: در مجموع با احداث نیروگاه های شماره 1، 2 و 4  استان برق کشور تامین می شود.

وی به مشکلات عاملیت بانکها در اجرای نیروگاه های برق استان در سالهای گذشته اشاره کرد و افزود:  هم اکنون معضلات این بخش به طور کامل رفع شده است.

استاندار زنجان افزود: نیروگاه شماره یک نیز در مجاورت نیروگاه شماره 2 و با بهره گیری از توربین های کلاس f و با فاینانس خارجی احداث می شود.

انصاری یاد آورشد: نیروگاه شماره دو به عاملیت بانک صنعت و معدن و تامین منابع ارزی مورد نیاز آن از طریق صندوق توسعه ملی به تصویب رسید.

وی در ادامه افزود: نیروگاه شمار چهار نیز مشکلاتی داشت که این مهم با عاملیت بانک ملی به شرکت غدیر واگذار شده است.

استاندار زنجان، تصریح کرد:  تا پایان سال جاری عملیات اجرایی نیروگاههای شماره یک و چهار زنجان نیز شروع می شود.

انصاری گفت: یکی ازاولویت های مهم استان  ایجاد علاقه و ارتقا حوزه برق و حمایت از سرمایه گذاری های لازم در حوزه صنعت برق  است.

وی خاطر نشان کرد: این پتانسل لازم برای ارتقای حوزه صنعت برق را دارد و در این میان باید شرکت برق و منطقه ای و توزیع اهتمام جدی داشته باشند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.