چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۵:۰۵

به گزارش خبرنگار مهر، طهمورث لاهوتی اشکوری ظهر چهارشنبه در نشست بررسی احداث شهرک فناوری در استان افزود: شهرک فناوری مجموعه ای که…

به گزارش خبرنگار مهر، طهمورث لاهوتی اشکوری ظهر چهارشنبه در نشست بررسی احداث شهرک فناوری در استان افزود: شهرک فناوری مجموعه ای که ضمن فراهم آوری زیر ساخت مناسب برای استقرار واحدهای فناور تولید، خدماتی و مشاوره ای با گردآوری و تجمیع اجزای دخیل در توسعه فناوری زمینه ارائه حمایت های نرم افزاری لازم برای ایجاد کسب و کارهای تولیدی خرد، کوچک و متوسط مبتنی بر فناوری های جدید را فراهم آورده و از طرف دیگر با اشاعه فناوری های جدید در کسب و کارهای تولیدی زمینه ارتقای توان رقابتی و توسعه فعالیت های این عرصه را پدید می آورد.

وی در ادامه به ضرورت ایجاد شهرک فناوری اظهارداشت: کسب و کارهای تولیدی ( کسب و کارهای خرد، کوچک و متوسط ) به عنوان موتور محرکه اقتصادی محسوب می شوند و نیازمند توجه و حمایت لازم است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت: با توجه به ماهیت کسب و کارهای تولیدی و عدم وجود منابع و امکانات در دسترسی مستقیم به فناوری های روز دنیا، سازمان های متولی دولتی مسئول فراهم آوری زیر ساخت مناسب برای خلق، توسعه و اشاعه فناوری در کسب و کارهای تولیدی است.

وی در بحث اهداف کلان ایجاد شهرک های فناوری افزود: کمک به توسعه اقتصادی مناطق و سراسر کشور، کمک به ایجاد رشد کسب و کارهای تولیدی مبتنی بر فناوری با تاکید بر تولید کنندگان بخش خصوصی، کمک به تحقق اهداف و اسناد بالا دستی ( سند چشم انداز 20 ساله، سند راهبردی توسعه صنعتی کشور، برنامه پنجم توسعه، سند توسعه علم و فناوری کشور، غیره) در حوزه تولید و صادرات محصولات دانش بنیان و با ارزش افزوده بالاتراز اهداف کلان ایجاد شهرک های فناوری هستند. 

لاهوتی در ادامه به توضیح سیاست های کلان در ایجاد و راهبری شهرک های فناوری اشاره کرد و اذعان داشت: از آنجائیکه یکی از مهمترین وظایف شهرک های فناوری ایجاد رابطه مناسب بین مراکز دانشگاهی و پژوهشی، متخصصان، مشاوران صنعتی و کسب و کارهای تولیدی است، وجود ظرفیت های لازم از نظر موارد مزبور در مجاورت محل ایجاد شهرک های فناوری ضروری است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی یادآورشد: در گذشته هفت استان کشور مجهز به شهرک فناوری شده اند و گیلان هشتمین استانی که دارای این شهرک می شود.

وی تصریح کرد: این شهرک به مساحت 23 هکتار و در شهرک صنعتی سفید رود احداث خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.