جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۹

حسین فروزان عصر روز پنجشنبه در مراسم تقدیر از برندگان و برگزار کنندگان همایش بزرگ پیاده رویی خانوادگی منطقه آزاد تجاری و صنعتی…

حسین فروزان عصر روز پنجشنبه در مراسم تقدیر از برندگان و برگزار کنندگان همایش بزرگ پیاده رویی خانوادگی منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو اظهار کرد: در سفر رییس جمهوری به کشور ترکیه، موافقت نامه اجرای این طرح بین روسای جمهوری ایران و ترکیه به امضاء رسیده است.

وی با بیان اینکه هر دو طرف متعهد به احداث راه آهن در خاک خود و اتصال آن در مرز بارزگان شدند افزود: ایران با احداث 140 کیلومتر و ترکیه هم با ساخت 210 کیلومتر خط آهن می توانند خلیج فارس را از این طریق به مدیترانه و دریای سیاه وصل کنند.

فروزان اضافه کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران و ترکیه خطوط آهن خود را به همدیگر متصل کنند دریای سیاه و مدیترانه و آب های آزاد جنوب ایران و از سوی دیگر به شرق و کشورهای تاجستان و قزقیزستان و در نهایت کشور چین متصل می شوند و بستر مناسبی برای ارتقای ظرفیت های حمل و نقلی منطقه فراهم می آید.

حجت الاسلام ایوب رنجبری امام جمعه ماکو و حجت الاسلام سید محمد هاشمی امام جمعه شوط هم در این مراسم از حضور گسترده مردم ورزش دوست منطقه در همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو قدردانی کرده و حضور پر شور و گسترده مردم را در همایش پیاده روی، زمینه ای برای توسعه اتحاد و همدلی بین مردم عنوان کردند.

در ادامه این مراسم ضمن تحویل یک دستگاه خودرو به برنده اول همایش پیاده رویی خانوادگی ماکو، 275 جایزه دیگر برندگان این همایش توزیع و همچنین از برگزارکنندگان همایش هم تجلیل شد.

همایش بزرگ پیاده رویی خانوادگی منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو در 9 خرداد ماه سال جاری با حضور گسترده مردم علاقه مند به ورزش پیاده روی در شهر ماکو برگزار شده بود.

شهر بازرگان در 20 کیلومتری غرب ماکو واقع است و مهم ترین مرز زمینی ایران به اروپا از طریق کشور ترکیه محسوب می شود.

7128/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.