شنبه، ۲۷ آذر ۹۵ - ۱۰:۳۴
شهر باستانی 2500 ساله

شهر باستانی ۲۵۰۰ ساله ای مربوط به تمدن یونان در حالی توسط باستان‌شناسان در نزدیکی آتن کشف شده که ویرانه‌های این شهر در اطراف…

شهر باستانی ۲۵۰۰ ساله ای مربوط به تمدن یونان در حالی توسط باستان‌شناسان در نزدیکی آتن کشف شده که ویرانه‌های این شهر در اطراف روستای کوچکی در ۳۰۰ کیلومتری شمال آتن واقع شده است. ب ای مشاهه تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه شوید.

دانشمندان شهر باستانی ۲۵۰۰ ساله ای را در میان ویرانه‌هایی یافتند که پیش از آن توسط محققان مورد مطالعه قرار گرفته بود اما تصور می‌کردند بخشی از تپه‌های نزدیک ویرانه‌ها هستند که به آن ارتباطی ندارند.

این شهر باستانی ۲۵۰۰ ساله که در نزدیکی آتن و در میان تپه ها و در میان سنگ‌هایی پراکنده کشف شده است ، توسط گروهی از محققان متشکل از دانشمندان یونانی ، انگلیسی و سوئدی از دانشگاه‌های بورنموث و گوتنبرگ در حال مطالعه و بررسی های علمی قرار دارد .

باستان‌شناسان در این کاوش تا به حال موفق به کشف یک میدان شهری و یک شبکه خیابانی در این شهر باستانی ۲۵۰۰ ساله شده اند که بیانگر شهری بزرگ بوده است. محوطه داخل دیوار شهر به بیش از ۴۰ هکتار می‌رسید. محققان به طور تصادفی به باقی‌مانده‌های برج‌ها، دیواره‌ها و حتی دروازه‌های شهر روی قله و دامنه تپه‌های فرضی دست یافتند.

در این ممیان ویرانه‌هایی که روزی تصور می‌شد تپه‌های اطراف یک شهر ویران شده باشد، بقایای یک شهر بزرگ و بااهمیت بالا بوده و این که تا به حال نیز هیچ باستان‌شناس یا محققی موفق به کشف این شهر باستانی نشده است ، جای تعجب دارد.

بد نیست بدانید که بقایای این شهر باستانی ۲۵۰۰ ساله از روی زمین قابل مشاهده نیست و به همین دلیل تا به امروز کسی متوجه حضور این شهر نشده است.

با توجه به چین شرایطی باستان شناسان در تلاشند تا مانع از حفاری‌ها در این منطقه شوند و قرار است با استفاده از رادار قابل نفوذ به زمین، ویرانه‌های آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. آنها در دو هفته ابتدایی مطالعات خود، به کوزه‌های قدیمی و سکه‌های مربوط به ۵۰۰ سال قبل از میلاد دست یافتند.

رونق این شهر باستانی ۲۵۰۰ ساله از حدود ۳۰۰ سال قبل از میلاد متوقف شد اما احتمال می رود که بیش از حدود ۲۰۰ سال رونق آن بوده است و این احتمال نیز می رود که فتح این منطقه در جنگ روم ، باعث بیرون رانده ‌شدن شمار زیادی از ساکنان این شهر شد.

از آن جایی که دانشمندان تاکنون اطلاعات کمی پیرامون این شهر باستانی ۲۵۰۰ ساله در این منطقه داشته‌اند، بررسی‌های بیشتر این ویرارنه‌ها، سرنخ‌هایی از دوران خشونت‌بار تاریخ یونان باستان را در اختیار محققان قرار می‌دهد.

[highlight]منبع : dailymail[/highlight]

2 دیدگاه برای “شهر باستانی ۲۵۰۰ ساله ای مربوط به تمدن یونان کشف شد”

  1. خلبان گفت:

    قبلا کشف شده نه الان

  2. وحید گفت:

    همین اطلاعات کم نشون میده که این شهر در اون دوران نظم و قانون داشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.