یکشنبه، ۲۳ شهریور ۹۳ - ۰۷:۵۷

پرونده‌ی شهر یزد بعنوان شهر گردشگری OIC (سازمان همکاری‎‎های اسلامی) برای سال 2017 میلادی تدوین شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه‌ی…

پرونده‌ی شهر یزد بعنوان شهر گردشگری OIC (سازمان همکاری‎‎های اسلامی) برای سال 2017 میلادی تدوین شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه‌ی یزد، «محمدمهدی شرافت» مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد در خصوص این خبر تصریح کرد: طبق مصوبات هشتمین جلسه‌ی اجلاس وزرای کشورهای اسلامی که در سال 1392 در گامبیا برگزار شد، تهیه‌ی مکانیسم و معیارهایی برای انتخاب شهرهایی برای دریافت جایزه گردشگری تحت عنوان «شهر گردشگریOIC» در نظر گرفته شد که بر همین اساس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور نسبت به انتخاب شهر مورد نظر و معرفی آن در اجلاس نهم که در نیجر سال 2015 میلادی برگزار می‌شود، اقدام کرده است.

وی افزود: با توجه به سیاست‏‏‌های سازمان مبنی بر توزیع همه‌ی مکانی سفر و ایجاد مسیرهای جدید گردشگری، شهر یزد برای سال 2017 میلادی از سوی معاونت گردشگری سازمان انتخاب شد و معیارها و ملاک‏‎‎هایی نیز تعریف و پرونده شهر یزد بر این منوال تنظیم و آماده ارسال به دبیرخانه شد.

«هما خورشیدی» مشاور فرهنگی و گردشگری نیز در ارتباط با تکمیل پرونده مربوطه نیز اعلام کرد: اطلاعات مورد نظر برای ارائه به دبیرخانه طرح شامل تدوین و بررسی موضوعاتی نظیر برنامه‎‎ریزی و اعلام فعالیت‌ها در راستای معرفی و تبلیغات شهر، اطلاعات مربوط به طبیعت و سایت‎‎های گردشگری، میزان رشد گردشگری و درآمد اقتصادی حاصل از آن در بازه‌ی زمانی مشخص، است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌چنین در این پرونده معرفی مراکز فرهنگی – هنری و آثار و ابنیه تاریخی، مشخص شدن رویدادهای گردشگری و جشنواره‏‏‌ها، تأسیسات اقامتی و زیرساخت‏‏‌های پایه و امکانات حمل و نقل و معرفی شهر به‌لحاظ تاریخی و جغرافیایی و دیگر ویژگی‏‏‌های بارز قرار داده شده است.

براساس این گزارش، چون سازمان همکاری‎‎های اسلامی دومین سازمان بین‎‎المللی پس از سازمان ملل متحد با عضویت 57 کشور اسلامی در گستره بیش از چهار قاره جهان است، در نظر گرفتن شهر تاریخی یزد موجب معرفی استان در همه‌ی این کشورهاست و باید تمام تلاش مسئولان استان معطوف به بهسازی وضعیت موجود و بهینه‎‎سازی خدمات در همه‌ی سطوح شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.