دوشنبه، ۲۱ فروردین ۹۶ - ۱۲:۱۸
شهر دالاس

این که هکرها چگونه توانستند جمعه شب شهر دالاس را به هم ریختند بدین صورت بود که هزاران نفر از مردم دالاس جمعه…

این که هکرها چگونه توانستند جمعه شب شهر دالاس را به هم ریختند بدین صورت بود که هزاران نفر از مردم دالاس جمعه شب به علت خرابکاری هکرها و دسترسی آن ها به سیستم هشدار اضطراری شهر از خواب پریدند. مختل شدن این سیستم توسط هکرها باعث شد تا صدای سوت تمامی ۱۵۶ آژیر هشدار تعبیه شده در نقاط مختلف این شهر به صدا درآید و مردم دالاس نتوانند شب را آسوده سر بر بالین بگذارند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

بعد از وقوع این مشکل در ساعت ۱۱:۴۵ دقیقه شب و بلند شدن صدای گوشخراش آژیرهای شهر دالاس ، هزاران نفر از مردم با شماره ۹۱۱ تماس گرفتند و خواستار ارائه توضیح از سوی مسئولان محلی شدند. دسترسی هکرها به این سیستم هشدار باعث شده بود حتی با خاموش کردن آن نیز مشکل به طور دائم حل نشود، زیرا هکرها مجددا این سیستم ها را روشن می کردند.

شهر دالاس

نمایی دیدنی شهر دالاس در اوایل صبح

[box type=”shadow” ]شهر دالاس Dallas نهمین شهر بزرگ در آمریکا و سومین شهر بزرگ در ایالت تگزاس است. این شهر از دوران بسیار قدیم بخاطر صنعت نفت ، پنبه و خطوط راه‌ آهنش بسیار مهمی محسوب می‌شد. بر طبق گزارش اداره آمار آمریکا ، جمعیت دالاس در سال ۲۰۱۰ برابر ۱٫۱۹۶٫۸۱۶ نفر بوده است. [/box]

سرانجام با از کار انداختن سراسری سیستم هشدار شهر دالاس در ساعت ۱:۲۰ دقیقه صبح مشکل به طور کامل حل شد و مردم توانستند بدون سر و صدای مزاحم بخوابند.

سیستم هشدار یاد شده به منظور آگاه کردن مردم شهر دالاس از شرایط آب و هوایی نامناسب و احتمال وقوع توفان های شدید راه اندازی شده و هک شدن آن نشان می دهد که سیستم یاد شده نیازمند بهینه سازی و ارتقای استانداردهای امنیتی است.

مقامات محلی شهر دالاس در تلاش برای شناسایی عوامل این حمله هکری و مجازات آن ها هستند. پیش از این نیز برخی زیرساخت های شهرهای مختلف آمریکا اعم از سیستم هشدار راه آهن، رایانه های بیمارستان ها و … مورد حملات هکری قرار گرفته بودند.

[highlight]منبع [/highlight]  buzzfeed

4 دیدگاه برای “هکرها چگونه جمعه شب شهر دالاس را به هم ریختند + ویدیو”

 1. افشار گفت:

  چه سرگرمی جاالبی

  1. زالی گفت:

   اصلا هم جالب نیست. و یه نوع ایجاد مزاحمته و کسی که این کار رو کرده مطمئناً بیماره

 2. رستگار گفت:

  من کاری به هکر و هک شدن ندارم ولی عجب شهریه

 3. Mr Deadly گفت:

  کار خوب رو همینا کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *